Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor mennyi pénzt, juttatások...

Mikor mennyi pénzt, juttatásokat fogok kapni?

Figyelt kérdés
2009 szeptemberében kezdtem az egyetemet, csúszással 2016 januárjában államvizsgázom. 2014 februárja óta dolgozom napi 8 órában, teljes munkaidőben, az egyetemre szabadság alatt járok vizsgázni. A bruttó besotolási bérem 145ezer forint volt, de túlóráķkal, jutalékkal, nyelvvizsga pótlékkal havi 170-180 volt a tényleges bruttóm. Szeptember 14-től veszélyeztetett terhesként táppénzen vagyok, áprilisra várható a szülés.
2015. szept. 17. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
GYED a bruttód 70%-a,családi 12ezer,plusz egyszeri anyasági támogatás,ami 63 ezer körül van.
2015. szept. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És a tényleges bruttómé vagy a besorolásié? Mennyi ideig jár nekem a gyed?
2015. szept. 17. 19:05
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Ami a szerződésben le van írva.
2015. szept. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27%
hat szerintem meg ami utan adózik.. nekem is magasabb a muszakpotlekkal juttatassal premiummal mint az alapberem es én sem az alapjan fogom kapni hanem a tényleges alapján tudtommal.. a berszamfejto megmondja vagy a munkaugyes a cegeteknel.
2015. szept. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Csedre és gyedre is jogosult leszel.

A csed igénylést megelőző 3. hónap utolsó napjától fogják nézni, hogy van-e 180 v. 120 bérezett napod. Ha áprilisban igényeled a csedet, akkor 2016. jan. 31-től nézik, hogy van-e 180 bérezett napod. A táppénzes időszakot átugorják, tehát 2015. szept. 13-tól visszafele nézik 2015.jan.1-ig, hogy van-e 180 v. 120 bérezett napod. Ha igen, akkor annak a 180 napnak az átlagát veszik a csed és gyed számításához. Átlagbért számolnak, tehát a túlórák, pótlékok, jutalék is beleszámít, ha azokat nem feketén kaptad, hanem rendesen a fizudhoz. De, csak abban az esetben, ha lesz 180 v. 120 bérezett napod. Ha nem lesz, akkor tényleges bér v. szerződés szerinti bér. De ha idén dolgoztál a táppénzig, nem voltál hosszabb időt táppénzen eddig v. fizetés nélkülin, akkor bőven meglesz.

Mivel szüléskor több mint 2 év biztosított időd lesz, így a gyed a gyerek 2 éves koráig fog járni, ez a max. idő.

2015. szept. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!