Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed, jár nekem? Jún 10 től...

Gyed, jár nekem? Jún 10 től munkanélküli vagyok, most lesz munkám 2016. 02.28 ig, szülni ápr elején fogok. Előzőekben 3 év munkaviszonyom van, több helyről, de folyamatosan. Munkanélkülit aug 8 ig kaptam.

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam elmegyek februàrban tàppénzre úgyis veszélyeztetett vagyok. Ìgy elviekben a bérem lenne az alap ugye? De ha a melò utàni biztosìtott 45 napba szülök akkor csak a minimàlbér 2X- nek a 30ad része jàr,ha jàr.
2015. szept. 18. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem jár gyed, mivel a "meló utáni 45 napban" csak egészségügyi szolgáltatásra leszel csak jogosult, ilyen értelemben leszel csak "biztosított".


Passzív táppénz pedig már nem létezik, csak addig lehetsz táppénzen, amíg a szerződésed szól.

2015. szept. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem,köszi.
2015. szept. 18. 09:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nem fog járni csed és gyed, csak az alanyi jogon járó gyes. Táppénzt nem kaphatsz ha nincs munkaviszonyod, és a munkaviszony a gyedhez is előfeltétel. És 45 napig nem vagy biztosított, csak egészségügyi ellátásra jogosult.

Még az álláskeresésivel lehetett volna trükközni, mert ha a folyósítása alatt szülsz, akkor legalább a minimálbér után kaptad volna a magasabb ellátásokat, de ha jól értem, azt már most nyáron elhasználtad, szóval náladmár ez sem opció.

2015. szept. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen elhasznàltam. Ez remek, csak hol itt a tàmogatàs.

És akkor ha utàna még egy 2 hónapra bejelentetem magam ismerős cégébe, magasabb fizuval? Akkor elviekben ez a magasabb fizu lesz az alap?

2015. szept. 18. 17:15
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
Hol a támogatás??? Van támogatás, csak dolgozni kell, és tudatosan kéne gyereket vállalni. Nem úgy, hogy éppen munkanélküli az ember. na mindegy. Ha bejelentenek, akkor az lesz az alapja. Csak azért óvatosan, mert elég gyanus és ellenőrzés is lehet belőle.
2015. szept. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ne haragudj,kérlek mond még,hogyan éljem az életem,én meg majd jegyzetelek,jó?


Kìvànom kerülj olyan helyzetbe,mint én, biztos ügyes leszel az okos tanàcsaiddal.

2015. szept. 19. 08:38
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondom meg hogyan éld az életed, és nem tanács volt amit írtam, csak egy megjegyzést tettem mert hogy hiányoltad a támogatást. Sajnálom a helyzetedet, tudom nem így terveztétek el. De meg kell értened, hogy normálisabb támogatás annak jár, akinek munkaviszonya van.
2015. szept. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!