Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Külön kassza-közös kassza....

Külön kassza-közös kassza. Gyes-gyed alatt, hogy lehet ezt megoldani?

Figyelt kérdés

A férj fizetése 180e ft.

A feleség jelenlegi pénzbevétele 58e ft.

Ilyen esetben, hogy működhet a külön kassza? Vagy sehogy sem kivitelezhető?



2015. szept. 18. 14:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

ez sehogy.

utolsó pelenkát is elfelezitek.

szerintem ha már egy kapcsolat ott tart, hogy gyerek lesz, akkor ez nem megy. pelenkát felezni? meg gyerek kaját? meg ruháit?

írtok mindent?

hétfő: 10pelus, 20popsitörlő...

röhej

2015. szept. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Én így nem tudnék élni.

Nem tehetsz róla, hogy most kevesebbet kapsz.

A gyereket közösen vállaltátok. Így nem kéne ezért, hogy hátrány érjen téged.

2015. szept. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
Vagy felezitek a gyes idejét, vagy nem fele-fele módon, hanem arányosan tesztek a közösbe.
2015. szept. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

százalékosan

ha ő 50%-ot ad a közösbe, akkor te is annyit adj

2015. szept. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Hű.. hát nem tudom ez hogy van. Mi mindig közös kasszán voltunk abból gazdálkodtunk, fizettük amit kellett és ha valami extra kiadás volt megbeszéltük mi legyen. A pénzt én kezelem de csak mert apa két kézzel szórná úgyhogy a család túlélése érdekében így találtuk jónak. Én nem tudnék úgy élni a saját párommal, akivel családot alapítottunk és minden gondunk közös, hogy külön kasszán vagyunk.
2015. szept. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem házasságkötés után sem egyszerű, de gyerek után lehetetlen. Még ha vissza is megy anyuka dolgozni, akkor sem tartható. Hogy vesznek ajándékot pl? Külön-külön vagy egyik belead vagy "ez 70%-ban apatol és 30% ban anyától"?
2015. szept. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%

Amennyiben csak a nő vállal egyedül gyereket,akkor működhet.

Ha viszont közös döntés,úgy illenék,h a pasi is kivegye a részét,mert a gyes/gyed alatt természetesen a nőnek lesz kevesebb a jövedelme.

Egyébként nem tudom elképzelni,h azzal az emberrel,akivel gyereket vállalok, fillérba.szóskodjak!

2015. szept. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben a felek nagyságrendileg eltérő fizetéssel rendelkeznek,

nem osztják meg a GYeD/GYES idejét és később a GYÁP-ot,

ill. ha nem dolgoznak ki vmilyen kompenzációs rendszert, akkor csak igazságtalanul működhet.


2015. szept. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%
Hát, ha ez a kérdés komolyan felmerül, akkor magán a kapcsolat létjogosultságán kellene elgondolkodni. Vagy a férjednek fizetni neked gyerektartást... ha már külön kassza.
2015. szept. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
22%

Mi külön kasszán vagyunk és voltunk is.Férjem 180e én 100e gyed.Mi úgy csináltuk hogy az ő fizujából fizettük csekket hitelt.Én az enyémből bevásároltam és megvettem a gyereknek ami kell.Pénzen még sose veszekedtünk és bármikor vehet ki bárki a másik pénztárcájából pénzt persze a férjem szokta az enyémből mert én mindig váltok aprót kávéra....

Szerintem működhet.Ja és annyi ha vmi miatt elfogyott kértem tőle vagy vettem ki a dugipénzből ő meg visszarakta oda.De mindig szóltam.

Most hogy dolgozok és gyedet is kapok én kapok többet de ebből sincs gond.

2015. szept. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!