Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most hogy is van ez az új...

Most hogy is van ez az új GYED, GYES, CSED stb. kedvezményszabály?

Figyelt kérdés
Én úgy értelmeztem, ha kirúgnak GYED után akkor is megkapom az előző gyereknél kapott összeget. De valaki azt mondta, ha kirúgnak akkor nem érvényes. Dehát nyilván mindenkit kirúgnának akkor, ha megtudják, hogy még egy gyereket vár, nem?

2015. szept. 28. 23:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha határozatlan időre szóló szerződésed van,akkor nem rúghatnak ki,mert az új szabály szerint már akkor védett vagy,mikor még te magad sem vagy tisztában vele,hogy teherbe estél.Viszont,ha megszűnik a munkaviszony,akkor a második babára csak gyes jár.
2015. szept. 29. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ezt belinkelnéd? mert nem igazán hallottam errõl..
2015. szept. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2015. szept. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gyed után csak akkor rúghatnak ki, h visszamentél dolgozni. Viszont ha már akkor terhes vagy, akkor nem bocsáthatnak el (határozatlan szerződés esetén), mivel védett vagy. De ha még nem vagy terhes, és kirúgnak, és nem lesz munkád a szülésig, akkor a 2. gyerek után csak gyest fogsz kapni. Szóval mindegy hanyadik gyerek, ugyanaz a szabály érvényes. Ha nincs munkád, illetve másfajta biztosított jogviszonyod, akkor nem jár csed, gyed.
2015. szept. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
de ezt én nem látom a kedvezményszabály szövegében, mindent elolvastam és mégsem látom
2015. szept. 29. 09:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Mit nem látsz? Azt, hogyha nincs munkád akkor csak gyes jár?
2015. szept. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

amit linkeltél csak arról szól hogy védett vagy akkor is ha nem jelented a terhességet...milyen kedvezményszabályra gondolsz?

július 1-től hatályos, hogy ha gyedről szülsz ismételten, vagy gyes alatt, akkor az alapján fogod kapni az újabb ellátást, ami számodra kedvezőbb: az előző gyereked után megállapított csedet, vagy a jelenlegi helyzeted alapján, a 180 napos szabállyal újra számított csedet...de ha meg ez a kérdésed, nem értem hogy jön ide a kirúgás.

2015. szept. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szóval az a lényeg, hogy annak van igaza, aki azt mondta, hogy kirúgás esetén nem érvényes. Mert ha kirúgnak, és nem létesítesz új munkaviszonyt, és úgy születik a 2. gyerek, akkor az újra csak gyes fog járni. Kedvezményszabály ide-oda, a csed, gyed jogosultságra ugyanaz a szabály vonatkozik, akkor kapod, ha a szülés napján van élő munkaviszonyod, vagy más biztosított jogviszonyod.


" Dehát nyilván mindenkit kirúgnának akkor, ha megtudják, hogy még egy gyereket vár, nem?"


Ez pedig valószínűleg igaz, csakhogy az újabb terhesség újabb védettséget jelent, amennyiben a kirúgás előtt következik be.

2015. szept. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha otthon vagy gyeden v. gyesen és úgy leszel terhes, akkor nem rúgatnak ki, ha a szerződésed határozatlan, mivel védve vagy, akkor is, ha terhesen táppénzre mész.

Ha gyed v. gyes után mész vissza dolgozni és nem vagy terhes, akkor kirúghatnak. Ha a felmondás után pl. 3 hónappal teherbe esel és nincs munkád és szülésig nem is lesz munkád és nem leszel álláskeresési támogatáson sem szüléskor, akkor csak gyes jár.

Amúgy, nem nem rúgnak ki mindenkit, ha gyed v. gyes alatt újból terhes lesz. Mivel védve is van és pl. nálunk ez miatt senkit sem rúgtak ki. Én gyed lejárta után terhesen visszamentem dolgozni és nem rúgtak ki, mivel meg sem tehették volna. Persze ez csak a határozatlan idejű szerződéseknél igaz.

2015. szept. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!