Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 3 év munkaviszonyom volt,...

3 év munkaviszonyom volt, elengedtek. Aztán 1 hónapig nem volt munkám. Jelenleg próbaidőn vagyok 3 hónapig. Ma kiderült, h. terhes vagyok, így nem biztos, h. próbaidő után itt tartanak. Ha tényleg elengednek és nem lesz munkaviszonyom, mi jár nekem?

Figyelt kérdés
3 éves munkaviszonyom augusztus 15.-el megszűnt. Szptember 12.-től kezdtem el dolgozni egy új munkahelyen, ahol 3 hónap próbaidőn vagyok és csak azután kötnek velem szerződést. Viszont most úgy néz ki, hogy sikerült a babaprojekt (kb 2-3 hetes lehetek) és érdekelne, hogy ebben az esetben, ha a próbaidő után nem írnak alá velem szerződést a baba miatt,mert hosszú távra kerestek munkaerőt, és 3 hónap után elengednek,akkor mi jár nekem ha nincs munkaviszonyom, viszont előtte több, mint 3 évig dolgoztam? A főnökömmel persze még nem közöltem a dolgot, egyáltalán nem is biztos, hogy megmarad a baba, de ha megmarad, próbaidő vége felé biztosan látszódni fog a dolog.

#3 év munkaviszony #jelenleg próbaidő #időközbe baba #ha elengednek próbaidő után #mit kapok a gyerek után
2015. szept. 30. 19:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
2-3 hetes terhesseget mégis hogy sikerül észrevenni?
2015. szept. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy nem jött meg a menzim és csináltam 3 tesztet is, mindegyik halvány pozitív lett és akkörül voltunk együtt a párommal.Persze nem akarom elkiabálni,mert már volt egy vetélésem (10 hetesen veszítettem el a babánkat februárba), de nagyon reménykedem, hogy ő megmarad...
2015. szept. 30. 20:11
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nincs 2-3 hetes terhesség.Amíg nem vagy biztos teszt és UH alapján,addig ne igyál a gólya bőrére.
2015. szept. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
ha elküldenek akkor szülésig nem kapsz tp-t sem,és csak családi+gyes fog járni szülés után.
2015. szept. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

bocs, de ez így értelmetlen. nincs olyan, hogy "elengednek" vagy kirúgnak vagy te jössz el vagy nem kötnek szerződést, de nem elengednek, ez ebben a szövegkörnyezetben nem értelmezhető.


ha nincs szülés pillanatában munkaviszonyod akkor nem jár se csed se gyed. ahhoz 2 kikötés van, hogy szülés pillanatában is biztosított legyél és szülést megelőző 2 évben legyen 365 nap ledolgozott időd

2015. szept. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

2-3 hetes terhesség nincs, mert a 2. hetes az az ovuláció kb...na mindegy, tételezzük fel hogy 4-5 hetes lehetsz, akkor ha jól értem a próbaidődből hátra van még durván 70 nap, ami 10 hét, tehát 14-15 hetes leszel mikor lejár.

Ez nagy valószínűséggel nem fog még rajtad látszani, ha megfelelően öltözöl, tehát a legjobb amit tehetsz, hogy nem szólsz nekik a terhességről mielőtt hosszabbítanának. Nem túl korrekt dolog, de sajnos szükséges, mert ha nincs biztosítotti jogviszonyod a szülés pillanatában, akkor teljesen mindegy hogy mennyit dolgoztál, nem fogsz kapni csak gyest és családi pótlékot, valamint az egyszeri anyasági támogatást, tehát ami alanyi jogon jár.


Álláskeresési járadék is biztosítotti jogviszonynak számít, de az is max 3 hónapra adható, tehát régen nem fog már járni, ha egyáltalán járna ennyi, mire szülsz.

2015. szept. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Szombaton megyek Nőgyógyászhoz, ott kiderül minden. A lényeget megtudtam, ha nincs munkaviszonyom a szülés pillanatában, akkor szart se kapok :D Ha nem fog látszódni a terhességem,akkor megpróbálom kitolni a baba bejelentést a főnökömnél és csak azután fogom bejelenteni, ha lejár a próbaidőm és tényleges munkaviszonyt fognak létesíteni velem! Valóban nem egy korrekt dolog, dehát ha csak így jár GYED, akkor meg kell lépnem ezt a lépést :)
2015. szept. 30. 21:02
 8/19 anonim ***** válasza:
(csed járna úgyis hogy a biztosítotti jogviszony megszűnését követő 42 napon belül történő szülésre)
2015. szept. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ha mégis elküldenének a próbaidő alatt, akkor az álláskeresési járadékkal tudsz trükközni. Nem kell azonnal igénybe venni, ha a munkaviszonyod megszűnik, hanem csak a szülés környékén, aztán igényelni a CSED-et, lemondani a munkanélkülit, majd a CSED lejártakor megint visszamenni egy nap munkanélkülire, hogy tudd igényelni a GYED-et. Az a lényeg, hogy az ellátások igénylésekor legyen munkaviszonyod, és az álláskeresési járadék (munkanélküli) is annak számít. De tényleg ne jelentsd be addig a terhességet, amíg le nem telik a próbaidő, simán el lehet addig titkolni (én most 18 hetes vagyok, és nem látszik rajtam semmi), és ne mondd el olyasvalakinek sem, aki megoszthatja ezt a hírt a főnököddel, vagy bármelyik munkatársaddal. Jó babavárást! ;)
2015. szept. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ez tényleg egy létező trükk? Az nagyon jó lenne, ha így el lehetne bliccelni a dolgokat, ha minden kötél szakadna munkába :) Szerencsére mindig volt munkám, így munkanélkülire még soha életembe nem voltam bejelentve, utánajárok annak,amit írtál és ha minden kötél szakad munkába,akkor megjátszom ezt a lépést :) Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!! :)))
2015. okt. 1. 07:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!