Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha augusztus 31el megszünik a...

Ha augusztus 31el megszünik a munkaviszonyom de csak oktober végén szülök, akkor a gyed összegét mi alapján állapítják meg?

Figyelt kérdés
Így csedre nem vagyok jogosult? ( mert úgy van hogy a munkaviszony meg szünése után 42 napon belül kell szülni) valamit valami összeget kapok azon időszakon miután megszünt a munkahelyem de még nem szültem? (szeptember 1 és oktober vége között)
2015. okt. 10. 07:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Igyenyelj álláskeresés járadékot igy csedet is kapsz.
2015. okt. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tegnap már feltéttel a kérdést és választ is kaptál rá.
2015. okt. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én voltam ! Hasonló a szitu csak!
2015. okt. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

akkor leírom ide is.

nem vagy jogosult gyedre és nem számolják semmiből ha megszűnik a munkaviszonyod.


viszont ha jogosult vagy álláskeresésire, akkor menj el, mert akkor kaphatsz csedet és gyedet is.

2015. okt. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Gyedre jogosult vagyok mivel a vissza menno ket evbe volt 365nap folyamatos munka viszonyom. Csak ha kernem az allas keresesi jaradekot lehet az utan kapnam a gyedet nem a berem utan amit kaptam
2015. okt. 11. 07:09
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért nem egészen.

A 365 nap csak egy feltétel. A másik, hogy szüléskor v. csed, gyed igényléskor is biztosított legyél, vagyis rendelkezz munkahellyel VAGY álláskeresési támogatáson legyél.

Munkaviszonyod nem lesz. Vagyis, ha akarsz csedet és gyedet, akkor ezeket álláskeresési támogatás alatt kell igényelned. Mennyi a pontos munkaviszonyod? Ha szülésig kitart az álláskeresési támogatás, akkor nincs gond, jár csed. Igényeld meg 28 nappal szülés előtt és mindenképpen hagyj "álláskeresési támogatásos napot", legalább egyet, a gyed igényléshez. Mert úgy van, hogy a csed lejárta után vissza kell menni álláskeresésire és innen kell megigényelni a gyedet.

Ha álláskeresési járadék folyósítása alatt szülsz, akkor a csed és gyed alapja is a minimálbér.

2015. okt. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

biztos, hogy nem kapsz a béred után gyedet, hisz ha megszűnik a munkaviszonyod akkor nem vagy jogosult a gyedre!


gyednek nem az a feltétele, hogy meg meglegyen a ledolgozott időd, hanem a ledolgozott idő ÉS a biztosított jogviszony. mindkettőnek meg kell lennie, neked meg ugye utóbbi nem lesz.

tehát csak gyesre leszel jogosult vagy játszol azzal, hogy elmész munkanélkülire és úgy legalább lesz egy kicsivel több gyeded. vagy megdumálod a főnököddel, hogy pár hónappal hosszabbítson, akkor a béred lesz a gyed alapja

2015. okt. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hú itt komoly gondok vannak kérdező...

Igaza van az előttem szólóknak.

Hiába van meg az elmúlt 2 évben 365 napod. Alapfeltétele a Gyednek, hogy igénylés napján biztosított legyél. Vagy munkaviszony vagy pedig álláskeresési támogatás által.

Csed-nél pedig elég, ha a biztosítás megszűnését követő 42 napon belül szülsz, jogosult leszel rá. De nálad ez sem működik, hiszen aug.31-én lejárt a munkaviszonyod, onnan számolva a 42 napot az is okt.10 körülre esik, te pedig október végén szülsz... Tehát ez sem fog járni.

Én a helyedben S.O.S bejelentkeznék a munkaügyi hivatalba, ha volt 365 ledolgozott napod akkor jogosult vagy álláskeresési támogatásra és ezzel egyből biztosított leszel, vagyis igényelhetsz Csedet és Gyedet is majd.

Én 3 éve így voltam, most én is 1,5 héten belül szülök, de azt nem értem, hogyan tudtad ezt idáig elhúzni, és nem hivatalos, megbízható forrásból információt szerezni, amikor több tízezer forintnyi ellátásról van szó.

2015. okt. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok terhes ez csak egy fel teves.Mert szeretnénk a párommal egy babát de 2016 augusztus 31ig szól a szerződésem. És ugy szeretem volna kijönni belöle hogy a mostani bérem után kapjam a gyedet.
2015. okt. 18. 07:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor most kell teherbe ess, hogy mindent 100% hogy kapj. Ha novemberben 4 hetes terhes leszel már, akkor július körül szülsz és jár a csed, majd gyed is, csak gyed már passzív jogon, ha nem hosszabbítanak szerződést. Ha úgy szülsz, hogy nem lesz munkaviszonyod, akkor az álláskeresésivel kell sakkozni v. másik munkát keresni, mert ha nem lesz munkád és a bizosítási jogviszonyod már több mint 42 napja lejárt és nem leszel álláskeresési juttatáson sem, akkor csak gyes jár, akkor is, ha a szülést megelőző 2 évben megvan a 365 biztosított napod. Ez a lényeg.
2015. okt. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!