Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2006 augusztus 15-től van...

2006 augusztus 15-től van munkaviszonyom jelenleg már határozatlan. Ugye nem küldhetnek el ez miatt? (6 hetes vagyok) És mennyi táppénzt kapok? Hogyan kell kiszámítani?

Figyelt kérdés
Eldöntöttem hogy elmegyek táppénzre mert fizikailag és lelkileg sem érzem jól magam és naponta oda-vissza 2 busszal megyek.
2008. szept. 8. 14:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem küldhetnek el emiatt. De én a helyedben átgondolnám, mert ha egyik napról a másikra elmész táppénzre, akkor az elég rosszul veszi ki magát és ha majd a baba után vissza akarsz menni, kötve hiszem, hogy tárt karokkal fogadnának.
2008. szept. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én úgy gondoltam hogy a doktornő segítségét kérem mit mondjak milyen elfogadható indokot, hogy ez ne így legyen ahogy írod mert szeretnek és én is szeretek itt lenni, de most úgy érzem a baba az első
2008. szept. 8. 14:53
 3/13 anonim ***** válasza:
30%

Az én védőnőm azt mondta, hogy sajnos a kismamák már nem "védettek". Ha jól emlékszem azt mondta, hogy két hónap betegállomány után a munkáltató felmondhatja a munkaviszonyt.

De szerintem jobb, ha nem rám hallgatsz, hanem jobban utána jársz.

A háziorvosok szeretik, ha a kismama nem dolgozik. Azonnal is felvehetnek táppénzre, sőt, javasolni is szokták.

2008. szept. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Na jó!

Akkor erre annyit mondok, hogy a védőnő állítsa ki a kiskönyvet, az orvosnál is megkell jelenni, ha megvan a papír a terhességről...kérd meg a dokidat, hogy vetessen táppénzre akár másnaptól a munkahelyi körülmények miatt..., akkor a nődoki ad egy táppénzjavaslatot, ami alapján a körzeti táppénzre vesz.

Ezután megmondhatod a munkahelyen, hogy veszélyeztetett terhesség miatt nem tudsz menni dolgozni, és ne számítsanak rád, mert nem is fog változni a helyzet..ebbe senki nem fog belekötni 3 év múlva.

Légy a melóhelyen kedves és mosolyogj!

Három év alatt pedig bármi történik a melóhelyen, pl az enyém megszűnt, de mindegy, mert most a baba és te vagytok a fontosak, nem pedig az, hogy 3 év múlva mi lesz, amúgy is köteles lesz viszavenni ugyanebbe a munkakörbe.

A lényeg, hogy legyen kiskönyved, és közöld a munkáltatóval, mert utána nem küldhet el.


Táppénz: Az előző éves átlagkeresetet leosztod havira, vagy tudod is mennyi volt és annak a 70 %-a lesz.

Tehát ha az brutto béred havonta mondjuk 95000 , akkor kb 62000-t fogsz kapni. levonnak belőle szja-t, de az adójóváírás viszont jár.

2008. szept. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy igenis van védettség, kivételt képez a határozott idejű munkaszerződés!

Az ilyen dolgokat ne a védőnő mondja, hanem egy munkaügyes, én épp a multhéten kérdeztem a TB-nél.

Ha véga a gyed, gyes stb a munkáltató köteles a kismamát a szülés előtti pozíciójába visszavenni, minimum 30 napig fel sem mondhat, plusz ott a sok bent maradt szabi!

A munkáltatónál a gyeden, gyesen lévő kismama fizetésnélküliszabin szerepel, utána fizetési kötelezettség nincs. Ha nem így van a dolog lehet menni a munkaügyi bíróságra!

No para , minden kismama egyforma jogokat kap a munkáltatónál.

2008. szept. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az összes előttem válaszoló igazat írt. Az én munkahelyemen én vagyok az első, akit nem tudtak kidobni gyermekvárás miatt. Fontos, hogy legyen meg a kiskönyved és az állapotosságról való UH-s igazolás is. Én is napokat kerestem az interneten mivel küszöbölhetem ki, hogy kirugjanak. Én még olyat találtam a neten anno (ápr) már nem emlékszem, hogy hol. Hogy a munkáltatóhoz a 12 hétig kell jelezned, hogy babát vársz. Röviden olyan miatt, hogy fel tudjon készülni rá, ha veszélyeztetett lennél. Én a 11 héten közöltem, majd most júl 21-vel táppénzre irattam ki magam. Még annyit, hogy rendes felmondással nem mondhat fel. Tehát, ha bele tud vinni, hogy rendkívüli hibát elkövess, úgy sajnos igen. Munka tk. alatt utána tudsz nézni. vagy google-ban keress rá, felmondás, munkaviszony megszüntetés terhesség alatt, szavakra. Ne izgulj, ha szeretnek miért rugnának ki. Nálam 11 év alatt én vagyok az első kismamájuk. Nem tudtak kirugni. 31 hetes kismama
2008. szept. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a válaszokat, az még a helyzet, hogy a doki azt mondta csak egy szavamba kerül és kiír ha bármi van
2008. szept. 8. 16:55
 8/13 A kérdező kommentje:
csak azt nem tudom mit mondjak meg kell e ezt magyarázni vagy elég ha azt mondom veszélyeztetett mert eddig ha kérdezték a munkahelyen csak az általános panaszokat mondtam(hányinger, hányás, fáradtság stb.) a többi lelki kiakadás és sírógörcs nem szóltam
2008. szept. 8. 16:58
 9/13 A kérdező kommentje:
bocs többiről nem szóltam a főnök szokta kérdezni ugyanis elmondtam már neki mert azt gondoltam másképp viselkedik aki tudja de nem...
2008. szept. 8. 16:59
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem küldhetnek el, a táppénz alatt nem lehet felmondani. A táppénzedet (Először a 15 MUNKANAP betegszabadságot veszed ki, ami a távolléti díjad 80 %-a) a 2007 évi egészségbizt.járulékod alapján számolják ki. Ha kérdésed van szívesen válaszolok. Ird meg az e-mail címedet.
2008. szept. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!