Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED-et, GYES-t hogyan számítj...

A.Timi kérdése:

GYED-et, GYES-t hogyan számítják, ha két négyórás bejelentett munkám lesz a jövőben?

Figyelt kérdés

Eddigi bérem nettó 130 000 forint, ezután (november 1-től) mindkét helyen 100-100 000 bruttó fizetésre leszek bejelentve.

Kérdésem, hogy a GYED, GYES, stb. kiszámításánál mindkettőt figyelembe fogják venni, vagy csak az egyiket? Májusban érkezik a baby. :) Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. okt. 19. 15:33
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

de most már értem hogy mit értettem félre ezen a mondaton ami a törvényben áll:


ami megszűnt azt össze kell számolni azzal ami fent áll = számomra ez evidensen nem jelentette azt hogy ami nem szűnt meg nem számít, hiszen így tagadólag nincs benne ebben a mondatban (lehet hogy a teljes törvényben valahol igen)..


tehát értelmezési probléma volt, és köszönöm hogy helyretettétek bennem, mielőtt munkahelyen futottam volna bele.

2015. okt. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Bár nem engem kérdeztél...


2015 januártól dolgozom valahol, ami 2015 májusban megszűnik. Ez volt A jogviszony. 2015. júliustól dolgozom, majd ezzel párhuzamosan elkezdek egy másik jogviszonyt, B-t, 2015 szeptembertől. 2016. márciusban fogok mondjuk szülni.

van egy A jogviszonyból kb. 150 napom, meg van a B jogviszonyban 9*30, kb. 270 napom.


A. 2015. január 1-május 31. 151 nap

B: 2015. július 1-

C: 2015. szeptember 1-


B és C jogviszonyban igényelsz ellátást, legyen a szülés napja március 1.

B napjai: A+B=151+244=395

C napjai: A+c=151+182=333


C-nél nem veheted figyelembe a B-ből a júliust és az augusztust.

2015. okt. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
Hát, hacsak nem az OEP-nél vagy, nem fogsz belefutni, ugyanis 2015. január 1-től kizárólag az OEP állapít meg és folyósít többes jogviszony esetén, akkor is, ha a munkahelyen kifizetőhely működik.
2015. okt. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

jó, rendben, így már értem...leírtam hogy mit értettem félre, az előző hozzászólásomban...számomra ha nincs benne a törvényben hogy nem lehet, akkor azt lehet :)

viccet félre téve, én tényleg úgy értettem ezt a mondatod, hogy a megszűntet össze kell adni a fennállóval, de mivel nem tér rá ki, nem láttam akadályát hogy fennállót fennállóval...ez van. 10 év múlva zsebből vágom majd a törvényt. A képzés ennyire volt elég.

2015. okt. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
nem vagyok még sehol, frissen végeztem, és egyenlőre nem keresek állást, mert gyermekkel vagyok otthon, és így a szabadidőmben többek között itt válaszolgatok ilyen jellegű kérdésekre, éppen azért, mert ha valamit nem tudok, az itt legalább biztosan kiderül...máshol egyenlőre nincs módom gyakorolni
2015. okt. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Óvatosan válaszolgass, mert emberek pénzével játszol, akik megbíznak a tudásodban, és mivel nem szakemberek, elhiszik a téves információt is...

Javaslom a fb-csoportokat, van nagyon jó kis tb-s csoport, onnan sokat lehet tanulni, és mindig felszórják az állásajánlatokat is.

2015. okt. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a segítséget. Viszont abszolút nem értek már semmit.

Az elmúlt két évben megvan a 365 biztosított napom. 2013 februárjától dolgozom folyamatosan... November 1-től megmarad az eddigi munkám, csak 4 órára csökkentve + lesz mellette még egy 4 órás munkaviszonyom. Mindkét helyen 95-95 000 bruttó lesz a fizetésem. A kérdésem az lenne, hogy a 95 000 forintot fogják figyelembe venni, vagy a 2*95 000 -ret, mivel 2 helyen dolgozom majd, illetve az össz. bruttó bérem így 180 000 forint lesz.

Elnézést kérek, ha ,,butaságot" kérdezek, de nagyon nem világos a dolog...

2015. okt. 21. 12:50
 38/38 anonim ***** válasza:

Az új munkaviszonyodat egyáltalán nem fogják figyelembe venni, mert ott nem leszel jogosult ellátásra.

A 2013. óta fennállóban elért, NAV felé bevallott jövedelmed lesz az ellátás alapja.

Kérdés, tervezel-e tp-re menni, vagy végig dolgozol... mert ha végig dolgozol, ráfizetés lesz az egész, jobban járnál, ha maradna a 130.

2015. okt. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!