Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi terhességi táppénzt kapok?

Mennyi terhességi táppénzt kapok?

Figyelt kérdés
Br. 185.000 bejelentettre, okt.1.től vagyok 9es kóddal itthon.
2015. okt. 21. 13:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez nem ilyen egyszerű. Táppénznél is úgy van, hogy az igénylést megelőz 3. hónap utolsó napjától vesznek alapesetben 180 napot és annak az átlaga lesz a bruttó táppénz.

Vagyis, neked júl.31-től visszafele nézik a bérezett napjaidat (180 napot) abból számolnak egy átlagot, aminek a 60%-a lesz a bruttó táppénzed, ha a biztosítási jogviszonyod több mint 2 éve fennáll. Kórházi ápolásra 50% jár. Az átlagba beleszámítanak ugye pótlékokat is, túlórát, prémiumot, jutalmat, amiből rendesen vontak TB járulékot. Ha voltak ilyenek is, ezek megemelik az átlagbért.

A táppénznek is van felső határa, ez 2015-ben 7000 Ft/nap. Ennél több semmiképp nem lesz a táppénzed. De, ehhez 300 ezer feletti bruttó átlag kell.

Ha 185 ezerrel számol az ember, akkor a nettó táppénzed kb. 93 ezer Ft lesz, adókedvezmény nélkül. 1 gyerek után járó adókedvezménnyel 103 ezer körül van. De, mint írtam, átlagbért vesznek. Azt nézd meg, hogy júl.31-től visszafele fél évig a fizupapírodon mennyi volt az összes bruttó jövedelmed! Az számít, nem a bejelentett bér.

Persze, ha nincs 180 bérezett napod, akkor vannak más szabályok, de én most úgy írtam le, hogy van 180 bérezett napod júl.31-től visszafele.

2015. okt. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!