Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor vállalhatok még egy picurt?

Mikor vállalhatok még egy picurt?

Figyelt kérdés
Idén március 21-én tértem vissza munkába gyes mellett.Mennyi időt kell még dolgoznom ahhoz,hogy úgy vállalhassak még egy gyereket,hogy ne essek el az alapellátásoktól amiket az elsőnél megkaptam? (tgyás,gyed,gyes)
2015. okt. 30. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:

semennyit, mert az új ellátásoknál a biztosítotti időbe beleszámít a táppénz, csed, gyed folyósítása, tehát ugyanígy meg van a 365 napod.

Ami lényeges, hogy a jelenlegi státuszod alapján számított CSED és a régi CSED-ed közül azt fogod megkapni ami számodra kedvezőbb.

okosabbak javítsanak ki ha tévedek, hadd tanuljak mert mi is tesó projekten vagyunk. Én így tudom.

2015. okt. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolom folyamatos a munkaviszony. Kérdező, a lénye, hogy a szülést megelőző 2 évben legyen meg a 365 biztosított nap. Tgyás, gyed ideje beleszámít, ha nem passzív jogon kaptad. Gyes ideje is beleszámít, mivel van mellette munkahelyed. Tehát neked járna akár most is a csed és gyed, ha nem passzív jogon voltál gyeden az első gyerekkel. De gondolom nem.

A csed és gyed alapja a szülést megelőző 3 hónap utolsó napjától számított 180 napi bruttó átlagkeresete. Táppénzes napokat nem nézik majd, azokat átugorják. Gyes előtti munkabéred neked már nem veszik figyelembe, ergo neked csak az új számítási módszereket alkalmaznák csak, mivel mindenképp 2015. jún.30. után szültök.

Két számítási módszert csak azoknak néztek, akik 2015.jún.30. előtt váltak jogosulttá a gyedre.

2015. okt. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat 😊 Folyamatos a munkaviszony,már 7 éve. Az mit jelent,hogy passzív jogon? De szerintem erről szó sincs. Tehát ha jól értelmezem nem kell már tovább várnunk..😊
2015. okt. 31. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!