Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Augusztusra vagyok kiírva,...

Augusztusra vagyok kiírva, úgy tervezem, hogy június végéig dolgozom. Utána mennyi szabadságot tudok kivenni ha egy évre 23 nap jár? Az egész évit kivehetem vagy időarányosan?

Figyelt kérdés
2015. jan. 18. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Fú,azt most meg nem mondom neked,hogy hanyadik hónaptól lehet szülési szabadságra menni,de azt ki kell,hogy adják neked, és a fizetésed nem tudom hány %-át kapod meg. És a szülésig az jár. Utána meg ugye a GYES,GYED,stb.
2015. jan. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A teljes évi szabadságodat kiveheted. (Tuti, mert én szeptemberben voltam ebben a helyzetben és munkaügyestől kérdeztem meg.)

A szülés várható időpontja előtt 28 nappal megkezdheted a TGYÁS-t (vagyis most már csecsemőgondozási díj), ami 168 napig jár összesen, majd utána jön a GYED, GYES.

2015. jan. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A tgyás-od ideje kb fél év- arra kapsz időarányosan szabit, és az utána lévő 1,5évnyi gyedből még fél évre kapsz, azaz 1évnyi szabit fogsz kapni, ha 2évig maradsz otthon gyeden akkor is, ha maradsz még gyes-en akkor is.

A gyedet kapod 2évig, ha másfél év mulva visszamész dolgozni akkor is. Nekem 2012-ben született a gyerekem, nemsokára megyek vissza dolgozni, mert a gyes ideje alatt is otthon voltam- és nekem így számolták a szabikat.

2015. jan. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az egész éves szabimat kivehetem még a szülés előtt megkérdeztem ma a munkaügyist.
2015. jan. 19. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!