GYED ekkor is járna nekem?

Figyelt kérdés
Ha a szülést megelőző két évben meglenne az egy év munkaviszonyom, viszont munkanélküliként vagy határozott szerzdőséses munkahelyen esnék teherbe, akkor is járna nekem a GYED?
2015. nov. 3. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:

2 feltétele van a gyednek. nem vagy hanem és!

meg kell lennie a szülés előtti 2 évben a 365 nap ledolgozott idő és biztosított jogviszonynak kell lennie. ha munkanélküli járadékot kapsz a szülés pillanatában akkor jogosult leszel gyedre, persze minimálbér után.


a határozott szerződés teljesen rendben van, nem baj ha szülés után megszűnik a munkaviszonyod, hisz a gyedet passzív jogon ugyanúgy kapod tovább

2015. nov. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Jelenleg akkor jogosult vagyok rá, viszont márciussal lejár a szerződésem egy elég magas fizetésű munkahelyen. Ha lenne új munkám, akkor olyan, aminek a szerződése lejár a szülés előtt. Úgy járnék a legjobban ha március környékén már próbálkoznék, nem mennék el kevés pénzért 3 hónapos szerződéssel dolgozni?
2015. nov. 3. 22:20
 3/8 anonim ***** válasza:

ha jó a fizud akkor szerződésben kéne szülnöd. ez nem opció?

mert ha elmész munkanélkülire akkor minimálbér után kapod a gyedet, az meg elég kevés.


nem tudod kibulizni, hogy 1 évre hosszabbítsanak? mert akkor nyugiba összejöhet minden, még tp-re is mehetsz :)

2015. nov. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
csak úgy tudnám, hogy papíron dolgozok, de minden költséget amit a munkáltatómnak kell fizetnie, azt én fizetem magam után. úgy meg gondolom már nem érné meg. bár ne kéne kalkulálni...
2015. nov. 3. 23:01
 5/8 anonim ***** válasza:

A kommented nem teljesen értem. A próbálkozást úgy érted, hogy csak akkor terveznél teherbe esni? Az már elég kései, hisz utána megszűnik a munkaviszonyod, és kétesélyes, hogy mennyire találsz másik munkát, pláne ha közben már terhes leszel. És ugye a határozott idejű szerződésnél nem élvezel védettséget terhesként. Nem az számít, hogy melyik munkaviszony alatt esel teherbe, hanem az, amikor szülsz!

Amúgy akkor járnál a legjobban, ha még a mostani szerződésed megszűnése előtt megszületne a baba. Mert akkor ebből a jó fizetésből számolnák, a csedet, gyedet. Ha már megszűnik a szerződés, és álláskeresésiről mész szülni, csak a minimálbér lesz az ellátások alapja. Ha közben találsz másik munkát, akkor csak az új munkahelyednél elért jövedelmedből fogják számolni.

2015. nov. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

mondjuk ilyennel úgy tudsz csalni, hogy mondjuk 4 hónapos terhesen kapsz szerződést, 2 hónap múlva elmész tp-re 2 hónapra, majd 8 hónaposan megigényled a csedet. ennyi azért megtérül ;)

de ha ilyenbe gondolkodsz akkor szerezz egy jó könyvelőt aki pontosan oszt-szoroz neked, mert flottul vágja a kiskapukat

2015. nov. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na közben írtál. :)

Azt, hogy maradnál tovább bejelentve, de a költségeket neked kéne állnod, az a mostani munkádra érvényes? Mert akkor azt kellene csinálnod, hogy még március előtt teherbe esel. Aztán meghosszabbítanák a szerződést, te meg fizetsz mondjuk 1 hónapot, aztán elmész táppénzre, és akkor csak a táppénzed egyharmadát, mint táppénz hozzájárulást kéne fizetned. Ez így bőven megérné Neked szerintem.

2015. nov. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Munkanélküliként akkor járna csed és gyed, ha akkor szülnél v. akkor igényled meg a csedet, mikor még jár az álláskeresési juttatás. Gyed igényléshez is kell álláskeresési juttatásos nap. Ha csak simán álláskeresőként vagy regisztrálva és nem kapsz álláskeresési juttatást, akkor nem jár csed és gyed, akkor sem, ha megvan a 365 biztosított napod.

Ha határozott idejű a szerződésed, akkor úgy kell szülj v. csedet igényelj, hogy a szerződésed még nem járt le. Ha lejárt és nem hosszabbítanak és nem leszel álláskeresési juttatáson sem, akkor nem jár csed és gyed, ha nem találsz másik munkát. Ebben az esetben 3 évig gyes jár.

Amit írtál, hogy a főnököd bejelent, de nem dolgozol és fizeted magad után a járulékokat, az törvényellenes, csalás, bár sokan csinálják, ha mered, vállald be. De, egy minimálbér után is kb. 60 ezret kell fizetned magad után. Ha táppénzen leszel, akkor igen, kevesebbet kell, talán úgy megérni. Csak gondold át, megéri-e csalni, nehogy kiderüljön. Főnököd úgy nem hosszabbítana, hogy dolgozol is? Úgy legalább nem törvényellenes, nincs miért aggódni. Mert elég ám egy rosszakaród bejelentése, aztán hello.

2015. nov. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!