Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed után (alatt) munkába...

Gyed után (alatt) munkába visszatérés. én számoltam félre/vagy a munkáltatóm a nekem járó kivehető szabikat?

Figyelt kérdés

Másfél éves a kislányom, januárban megyek vissza dolgozni, decemberben még elkezdene ketyegni a bent lévő szabi. Én a következőt számoltam ki:

82-es születésű vagyok, kislányom 2014 május közepén született.

2014-ben kivettem az összes szabimat.

20 nap alapszabi, 2015-ben töltöttem a 33. életévemet, az 24. Egy gyerek után +2 nap. A gyed első félévére jár a szabi,a gyedem 2015 októberében kezdődött, ha ez számít. Én a kijött 26 nap szabit elfeleztem, mivel fél évre jár, azaz azt gondolom, hogy 13 nap szabim van, amit kiad még a munkáltatóm a tényleges munkába állás előtt. Neki 10 nap szabi jött ki. Ő számolt rosszul, vagy én? Nem szeretnék kötözködni, ha netán én számoltam félre. Csak nekem úgy tűnik, hogy az alap 20 nappal számolt, a pótszabikat nem vette tudomásul.

Szerintetek?



2015. nov. 9. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tudtommal ilyen esetben a gyerek utan járó potszabadsagot nem kell hozzá adni.
2015. nov. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom a jogszabály hogyan írja, de ha az saját jogú szabit felezed, akkor is 12 napról lenne szó. Hogy a gyerek után jár-e nem tudok, de nekem a munkáltató küldte a nyomtatványokkal együtt a pótszabadság-igénylőt is a gyed intézésekor. Ebből kiindulva gondolom jár.

A munkáltató mit mondott, mikor rákérdeztél?

2015. nov. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen jól számolt.

Ugyanis, neked jár ugye 2014-re 23 nap, amit te teljes egészében ki is vettél, ahogy írod.

Viszont ebben benne van a csed időszaka, illetve a gyed eleje is.

Szóval ha úgy számolom, hogy mondjuk 2014.05.15-ével kezdted a csedet, akkor az előtte lévő időszakra járna neked 11 nap, a csedre, 8 nap, illetve a gyed 2014-re eső időszakára 4 nap, ez ugye pont 23 nap a 2014-es éves szabid, viszont ezt te teljesen ki is vetted, vagyis ugye 0 nap szabival kezdted a 2015-ös évet.

2015-re ugye 24 nap szabi jár (+ ha igényelted év elején a gyerek után járó plusz szabit akkor +2 nap) viszont 2015-re csak 117 napra jár a szabi, hiszen a gyed első 180 napjára jár a szabi, ami neked már 2014-ben elkezdődött. Így a 180 napból csak 117 nap marad 2015-re. És ezzel kell számolnod. Ez akkor 8 nap szabi (akár 24, akár 26 nappal számolok, mivel itt arányosítani kell). Illetve 2015-re megkaptad a gyerek után járó +2 napot (szülés évében nem kell arányosítani). Tehát ez 10 nap. Ha esetleg pontosan tudod, mikor kezdődött a gyeded akkor meg tudod nézni, hogy pontosan mikor járt le neked a 180 nap, amire a szabi jár.

2015. nov. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szuper, hármas, köszönöm, így már érthető :)
2015. nov. 9. 13:06
 5/11 anonim ***** válasza:
Viszont 2014-re is jár a +2 nap a gyerek után. (Ha igényelted.)
2015. nov. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azzal együtt van neki 10 napja. Idén 8 + 2 tavaly a gyerek után.
2015. nov. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Elnézést, ha belerondítok a kérdésbe, de szinte ugyanez a kérdésem van. A gyerek a kérdezőével azonos időpontban született, annyi a különbség, hogy 1983-ban születtem, tehát egy évvel fiatalabb vagyok és tavasszal mennék vissza dolgozni (március-április). 2014-ben szintén kivettem az összes, arra az évre járó szabit, kivéve a gyerek után járó +2-őt, mert azt előre nem adják ki.


Kérdező, csak kíváncsiságból, hányadikán született a lányod?

2015. nov. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor neked is kb ugyanannyi szabid lesz (kerekítési eltérés miatt lehet 1-2 nap). Meg természetesen a 2016-os évre járó időarányos rész.
2015. nov. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Akkor jól számolt a munkáltatóm, ez a lényeg, és így már értem is.

lánykám május 15-én született.

2015. nov. 11. 07:02
 10/11 anonim ***** válasza:

No, akkor egy nap van csak köztük :)

Még egyszer elnézést, hogy belekérdeztem a te kérdésedbe!

2015. nov. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!