Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan terjek vissza dolgozni...

Hogyan terjek vissza dolgozni szules utan?

Figyelt kérdés
A munkatorvenykonyvet olvastam de nem tudok eligazodni egy kèt dologban. Olvastam hogy a 2013 vagy 2014 törvénykönyve alapjan elvettek az anyukaknak a vedelem hogy ha visszamegyek dolgozni mikor nincs meg a gyerek 3 eves akkor nincs vedelem hogy nem rughatnak ki, de most azt olvastam hogy ezt a vedelmet megint visszavezetik vagy mar be van vezetve vagy csak 2016 lesz?
2015. nov. 11. 15:35
 1/1 anonim ***** válasza:

nem olvastam ilyet. most úgy van, hogy az anya addig védett míg vissza nem áll dolgozni vagy a gyerek be nem tölti a 3-at.

szerintem ezzel nincs baj és meglepne, hogy ha változtatnának ezen, mert az ugye a munkáltatóval szemben nem volt fair, hogy vegye vissza anyukát a gyerek 1 éves korától, de nem rúghatja ki még 3 évig, hiába nem dolgozik a gyerek sorozatos megbetegedése miatt. ugye ezt kompenzálva vezették be a járulékkedvezményt, így megéri anyagilag a munkáltatónak foglalkoztatni a kisgyerekeseket, mert kevesebb kiadása van, de ha nem elégedett a munkával akkor elbocsájthatja.

2015. nov. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!