Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban fogok dolgozni,...

Németországban fogok dolgozni, itthon mit kell csinálnom, h ne adósságokkal térjek haza? (Legyen TB-m vagy legalábbis ne kelljen visszafizetnem, mikor hazaérek, meg ilyenek)

Figyelt kérdés

Szóval azt érem, h ott el kell intéznem olyanokat, mint lakcím kártya meg egyebek, de aztán hazajövök, és egyik haverom mesélte, h nem volt 2 hónapig bejelentve a munkanélküli hivatalban és visszamenőleg ki kellett fizetnie a TB-hozzájárulást, mert nem volt se munkáltató aki fizesse, se ő, és bár a 2 hónapban nem ment dokihoz, nem kezdhette adott hónaptól a fizetést... plusz sztem, adózni fogok én a német államnak, akkor minek fizessek ide is visszamenőleg, itt se leszek...


Meg semmit se tok, mit kéne így "bürokratikusan" csinálnom, csak azt, h február második hetében mennem kell és aranyos gyerekekre vigyázok majd :S légyszi segítsetek, köszi


2011. jan. 19. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha lesz biztosításod, akkor nincs gond, mivel csak egy országban lehetsz biztosítva. Ha erről viszel igazolást, nem kell fizetned semmit.
2011. jan. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, akkor au-pair leszel. Ebben az esetben, ha közvetítőn keresztül mész, akkor őket, ha nem, akkor a fogadó családot kérdezd meg, hogy fizetnek-e majd utánad odakint egészségbiztosítást. Ha igen, akkor nincs semmi teendőd. Ha nem, akkor be kell menni az APEH-hoz, és megmondani, hogy szeretnéd magad után fizetni az egészségbiztosítási járulékot. Kitöltetnek veled egy papírt, meg kapsz egy halom csekket, amin be kell fizetni havonta 5000 Ft körüli összeget. Tavaly 4950 Ft volt, nem tudom, idén hogyan változik, de ezt majd úgyis mondani fogják.
2011. jan. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Az még fontos, hogy ha odakint nem fizetnek utánad biztosítást, akkor miután elintézted ezt az APEH-nál, csináltass magadnak EU-s egészségbiztosítási kártyát is, és vidd el magaddal, mert azzal ott is ellátnak.
2011. jan. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2011. jan. 19. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!