Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED és továbbiak, álláskeresé...

Laura444 kérdése:

CSED és továbbiak, álláskeresés várandósan - köteles vagyok megmondani a munkáltatónak?

Figyelt kérdés

Felmondtam, nov.30-ig van munkaviszonyom, és úgy tűnik, teherbe estem (5 hetes terhes vagyok, 6db teszt +).

Keresek munkát, van több opcióm, DE ha felvesznek, meg kell mondanom a munkáltatómnak? 3 hó próbaidő alatt simán elküldenek (főleg, ha kiderül a pocakból vagy a rosszullétekből).

Ha nem sikerül munkát találni, nem kapok semmilyen támogatást? Hogyan számítják a CSED-et ilyenkor? Ezelőtt folyamatos munkaviszonyom volt. Köszönöm!



2015. nov. 15. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:

nem vagy köteles megmondani. már nincs olyan, hogy be kell jelentened, mint régen, hogy védettséget kapj.

egyszerűen nem mondod meg, nem egy egyenes dolog, de ez van. ők nem kérdezhetnek rá, ha meg rájön, akkor kirúghat 3 hónap után. ha meg nem, akkor 3 hónap után mehetnél tp-re, de 4 ugye a tp idő miatt.

ilyenkor a béred lesz az alap ha megvan a 180 nap. ha nem lesz meg akkor nem tudom, talán minimálbér.

ha kirúgnak, akkor meg szülés előtt mehetsz munkanélkülire, akkor minimálbér lesz az alap, de az is több mint a gyes

2015. nov. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles, de ilyen esetben, ha szándékosan megtéveszted, kis munkával még akkor is kirúghat, ha csak a próbaidő lejárata után derül ki.

Egyébként akár 6 hónap próbaidő is kiköthető.

2015. nov. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kérdezhet se a vallásodról, se a családalapítási terveidről. Férfiaknak sem tehető fel ilyen kérdés, így aztán nőknek sem. Hacsak nem kifejezetten az egészségre ártalmas munkakörbe jelentkezel, nem kell jelezned, hogy terhes vagy. Azt se kell bejelentened, ha ápolásra szoruló beteg hozzátartozód van, azt se, ha minden délután 6-tól 9-ig állatmenhelyen önkénteskedsz, azt se, ha örökbefogadási kérvényed van folyamatban és bármikor hívhatnak, hogy hazavihetsz egy kisgyereket. Ezek mind a magánügyeid.

Ha a próbaidő után (vagy közben) elküldenek, pedig képes lettél volna továbbra is ellátni a munkakört, és felvesznek a helyedre egy hasonló kvalitásokkal rendelkező csak éppen nem terhes személyt, fordulj az esélyegyenlőségi ombudsmanhoz. Vagy valami hasonló hatósághoz, hivatalhoz, civil szervezethez.

2015. nov. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azóta sikerült munkahelyet szereznem, így ha nov.30-cal megszűnik az előző munkaviszonyom, dec.1-gyel már kezdődik is a másik.

Viszont van 3 hónap próbaidő. Mire az letelik, már 5 hónapos terhes leszek. Azt nehéz eltitkolni... Így valószínűleg ki fog derülni próbaidő alatt, hogy várandós vagyok. Tehát akkor marad a remény, hogy lesznek annyira emberségesek, hogy nem rúgnak ki vmi mondvacsinált indokkal próbaidő alatt, ugye?

2015. nov. 24. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!