Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Két munkahelyem van, hogy...

Két munkahelyem van, hogy kapok majd gyedet?

Figyelt kérdés
Van januártól egy 4 órás állásom, minimálbérrel. Mellette besegítek a családi vállalkozásba, ahová 4órára, de a lehető legmagasabb bérrel bejelentenek decembertől, most 5 hetes kismama vagyok. A kettőnek átlagát veszik? És nézi azt vajon valaki, hogy miért keresek olyan jól 4 órás bejelentéssel?
2015. nov. 20. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét foglalkoztatónál külön-külön kell igényelni az ellátásokat. A kettő után fogod kapni az ellátást. Szerintem senki nem nézi, hogy miért annyi, a járulékokat is a magas után fizeted, azért orvosi alkalmassági legyen meg a családi vállalkozásba is. Ha táppénzre kerülsz az is így működik, csak akkor szóljál az orvosnak, hogy két példányt kérsz a táppénzes papírból. Azt gondolom tudod, hogy a táppénz után az 1/3-t kiterhelik a munkáltatóra.
2015. nov. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Még az előző vagyok. Most olvasom, hogy januártól van a 4 órás állásod, előtte is dolgoztál, folyamatos a biztosításod? Nem tudom pontosan, hogy mennyi biztosítási idő kell, de az 1 év már januárra meglesz, ennek azért nézz utána
2015. nov. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 1 év kell, ez meglesz neked.

Nem tudom értelmezni ezt a "lehető legmagasabb bért", mert nincs felső korlát, kaphatsz te 10 milliót is 1 hónapban. Csak az után kell járulékot fizetni.


És azt jó, ha tudod, hogy a NAV szeret ráállni a terhesen magas fizura bejelentő családi vállalkozásokra.


És mivel a decemberben bejelentett állásodban nem lesz meg az egy éved, ezért abban a jogviszonyodban nem is leszel jogosult csedre/gyedre.

2015. nov. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Erre nem is gondoltam. Plusz kérdőjelem: valszleg veszélyeztetett terhes leszek egy előző koraszülés miatt, és ha a 4 órás nem hosszabbít nekem szerződést, 8 órára be tudok jelentkezni a családhoz, igaz?
2015. nov. 20. 11:56
 5/10 A kérdező kommentje:
Na jó, nem jól fogalmaztam, 150-180 körül gondolom, nem a lehető legmagasabbra. Azt nem tudtam, hogy ha egy adott munkahelyen nincs egy év, onnan nem jár a gyed. Ez szívás.
2015. nov. 20. 12:02
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem teljesen így van. Ha a mostani munkahelyed nem hosszabbít, akkor bejelentkezel a családhoz, és akkor ugyanúgy jogosult leszel az ellátásokra, nem kell, hogy az adott helyen legyen meg az 1 éved.

A másik amit nem értek, hogy rugózol ezen a 4 órás bejelentésen. Minek a 4 óra? Lehetnél 8 órás is, ha amúgy is viszonylag magad bérrel leszel bejelentve. Ugyanis nem az számít hány órás vagy, hanem a bruttó bér amire bejelentenek.

2015. nov. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden jogviszonyt külön vizsgálnak - ha párhuzamos.

De ha a jelenlegi megszűnik, és úgy jelentenek be a családi vállalkozásba, akkor más a helyzet. Mert akkor jogosult leszel a csedre, és abból a fizetésedből számolják majd.

2015. nov. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok. Igen, én is így értettem, csak pontatlanul válaszoltam.
2015. nov. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi, kicsit jobbnak látom a helyzetem. Azért csak 4 óra a családi, mert mellette van a másik 4órás állásom egy irodában (ahová nem akarnak többel bejelenteni, de szeretem). Csak nem tudom, ha megtudják a hírt, hogy hosszabbít-e, dec.31.ig vagyok most. ( 2 havonta hosszabbítgat...)
2015. nov. 20. 12:45
 10/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Szóval határozott idejű szerződésed van a 4 órásban? Határozatlannal a próbaidő után már nem mondhat fel ha terhes vagy és írásban bejelented.

Hát nem tudom mennyire jogszerű, hogy két havonta határozott idejű szerződést kötnek, bár tudom, hogy csinálja ezt sok munkáltató a gyakorlatban. Vagy megbeszéled vele, hogy kifizeted az 1/3 táppénz terhet, de jobb lenne, ha állományban lehetnél (ez nem jogszerű, csak nem hivatalosan lehet). Ha meg nem marad más akkor még mindig ott a családi vállalkozás, ahol lehetsz 8 órás is. Az a lényeg, hogy biztosításod folyamatos legyen (30 napos megszakadás ne legyen). Ahogy az előzőek is írták az éppen aktuális jogviszony alapján fogsz ellátást kapni.

2015. nov. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!