Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miért pont Finnország?

Miért pont Finnország?

Figyelt kérdés
Az igazsag az, hogy a szuleim a nagyon meleg orszagokat szeretik fokent Egyiptom stb. En viszont nagyon szeretnek valami ujat latni es mivel szeretem Skadinaviat, ezert nagyon erdekelne hogy mivel vegyem ra a szuleimet hogy oda menjunk nyaron nyaralni? Esetleg egyeb kulonleges dolog amiert erdemesebb oda menni mint mashova? En legjobban Finnorszagba mennek mivel el par ismerosom ott, Turku-ba. Esetleg ott van valami amit erdemes megnezni? Hany fok van nyaron Finnorszagba? Elore koszonom a valaszokat!

2014. nov. 24. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Turkuban éppen nincs semmi, amiért érdemes lenne odautazni. Voltam már ott. Ott inkább a környezet és a természet az érdekes, nem a városok, mint általában a többi skandináv országban is. Ha nem szerettek kirándulni, túrázni, akkor inkább ne oda menjetek.

Októberben voltam Turkuban, nem volt olyan nagy eltérés az itthoni és az ottani időjárás között. Bár az ugye eléggé délen van. Norvégiában nyáron voltam, tavaszi, őszi kabát volt rajtam végig és sál :) Pedig az sem volt éppen nagyon északon. De állítólag idén nyáron Finnországban melegebb volt, mint nálunk :)

2014. nov. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Na ezzel én is így voltam. Minden évben Olaszország vagy valamelyik másik közeli tengerpart (nem panaszkodom). Én viszont hegyeket szerettem volna látni. Ők nem akartak oda menni, azt mondták oda menjek mással. Így most Svédországban élek, bár hegyeket itt sem látok. Én Norvégiába mennék, mert ott tényleg vannak hegyek meg tavak és szép tájak :)
2014. nov. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A finn nyár nagyon szeszélyes, idén július elején még csak 15 fok körül volt, pár hétre rá már 30.. Júliust ajánlom akkor van a legjobb idő. Nem mondanám, hogy unalmas, a vár érdekes plusz maga a város is hangulatos. Naantali 15 percnyire van az igazi nyaralóhely. A tenger hideg, de napozni lehet, plusz kicsit úszni is, hidd el nem sokan mondhatják el magukról, hogy úsztak a Balti-öbölben :) Ha van pénzetek, hajózatok át Stockholmba, nagyon szép az út, pplusz egész este világos van nagyon hangulatos. Helsinki sincs messze onnan áttudtok hajózni Tallinnba vagy Szentpétervárra (ha hajóval mentek nem kell vízum). Sajnos csak egy baj van Finnországgal: nagyon nagyon drága.
2014. nov. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Es mivel vegyem ra a szuleimet? Miert jobb mint a melegebb orszagok? Nekem nagyon tetszett amiket leirtatok, en azonnal eszakra mennek de hat nem rajtam mulik sajnos.
2014. nov. 24. 14:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Várj még egy kicsit, aztán menj el egyedül. Nyaralni én se mennék Finnorságba, mi egyszer augusztusban mentünk körutazásra, de korábban már megvolt a rendes tengerparti nyaralás. Szerintem menj el inkább egyedül az ismerőseidhet Turkuba, és talán majd ők elmennek veled más városokba is. Fapaddal nem olyan drága.
2014. nov. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hat 16 leszen januarba, en mennek egyedul is fapadossal de hat jo ha van mellettem valaki :) egyebkent nem tudjatok, mikortol lehet egyedul utazni?
2014. nov. 24. 16:05
 7/7 anonim ***** válasza:
2014. nov. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!