Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Apuka gyeden? Akkor felelötle...

Apuka gyeden? Akkor felelötle az anyuka?

Figyelt kérdés
Nem akarok felelötlennek tünni, de anyagilag sokkal jobban megérné hogyha párom lenne gyeden. Mellete én tudnék dolgozni, és kb ugyanannyi folyna be mint amenyit ö kap. Én meg nem kapnák, csak gyest. Még igy is több lenne mint hogyha ö dolgozna és és maradnék ithon. ( ha én maradok itthon 100.000.+ a gyed) ha ö marad itthon 100.000.+ a gyed ami kb 60-80 között mozodna neki. Persze nem szivesen tennék ilyet de ha van valaki aki hasonló helyzetbe van szivesen meghalganám. Nem akarok negatív véleményeket.

2015. nov. 27. 12:41
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:

ti döntésetek és kész.

biztos kapsz majd hogy minek gyerek neked, meg nem vagy anya, de tojd le.

2015. nov. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
Miért gondolod úgy, hogy ehhez bárkinek is köze van?
2015. nov. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
41%

ha nem akarsz negatívokat, csak vállba veregetést, akkor minek írod ki a kérdést? :)

egyébként a Te döntésed, nekem legalább egy 200-300 ezres különbözet az, amiért megérné "lemondanom" a gyerekem első pár évéről...hidd el, minden perc ajándék vele, és borzasztóan fogod bánni, hogy nem vagytok több időt együtt...közhelynek tűnik tudom, de az együtt töltött idő - és ami kötődés kialakul az együtt töltött hónapokkal, évekkel - az nem megvásárolható...

nyilván most könnyen mondom ezt, hiszen a férjem a főkereső, megtehetem hogy itthon vagyok. Ha a család megélhetése múlna rajta, akkor szó nélkül húznék dolgozni. De havi +50-60 ezer Ftért (gondolom elírtad, neked csak gyes jár, így az ő gyede és a te gyesed közti különbözetről van szó) biztos nem maradnék otthon.


bár ha jól értem, kettőtök keresete 160 ezer ft lenne?? akkor nyilván mennék dolgozni, amint lehet - és a férjem is dolgozna.

2015. nov. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
30%

Szia, szerintem ez nagyon meggondolandó, mert a szoros anya-gyerek kapcsolat az első hónapokban alakul ki, amit később már nem tudsz pótolni. Nyilván a férjed is ügyes és nagyon jól ellátja a kicsit, de én azon a véleményen vagyok, hogy a babának nagyon fontos az anya közelsége.

Nekem a nő főnököm volt így, hogy ő dolgozott és a férje maradt otthon. A mai napig bánja, de már nem tudja visszaforgatni az időt. Ha megoldható, hogy szűkösebben, de 1-2 évig kihúzzátok, akkor én inkább annál maradnék. Itt nem csak a gyerekről van szó, hanem rólad is, hogy megéld az anyaságot napról napra, te etesd, altasd, ringasd álomba, ez olyan csodás dolog, amit kár lenne kihagyni.

2015. nov. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
28%
szóval hogy havi 50-60 ezer különbözetért biztos hogy nem mondanék le az otthon maradásról. ezt akartam írni
2015. nov. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
100%
ha ketten 200et kerestek összesen akkor az a "50-60ezres" különbözet elég sok, hogy ki menjen akkor dolgozni
2015. nov. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:

igen. nem véletlen írtam azt, hogy "én könnyen beszélek"


nem tudom miből él a kérdező, nem írta le én meg megkérdeztem, hiszen ez igen csak befolyásolja a kérdés összmegítélését.

2015. nov. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
35%

sztem 100-100-at keresnek

ahogy írta:

ha férj dolgozik + ő marad = 100 + gyed

ő dolgozik + férj marad = 100 + 60/80 gyed


és írta, hogy gyest nem fog kapni, gondolom nincs meg a 2 év.


22éves vagy?

2015. nov. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annál felelősebb döntés nincs, mint hogy a gyerekedről a lehető legjobban akarsz gondoskodni.
2015. nov. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:
Engem sajnos elküldek 11.15 a munkahelymröl 32 hetesen. most jelenleg abbol a 100.000 bol élünk 3 man amit párom keres, emelett én semit sem kapok sajnos. Nem szivesen hagynám itthogy a picit, csak ugye könnyeb lenne anyagilag azzal az 50-60 különbséggel is. jó tudom nem szép ilyet mondani. Csak keressük azt a megoldást hogy jobban élhesünk egy kicsit.
2015. nov. 27. 13:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!