Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A gyes bele számít a következő...

A gyes bele számít a következő gyermek érkezésénél a gyed megállapításakor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azért kérdezem, mert ha jól tudom a gyes szolgálati időnek minősül.


Köszönöm szépen a válaszokat!


2015. nov. 28. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ellátás nem lehet ellátás alapja. ráadásul a gyes az segély... a nyugdíjadnak se lesz alapja a segély, még ha beleszámít is az időbe ;)
2015. nov. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem, és nagyon köszönöm a gyors választ!!!

Én ezek szerint tévesen azt hittem, hogy bele számít a nyugdíjba, hiszen nyugdíj járulékot vonnak belőle..., de akkor mi értelme a lemondásnak?

2015. nov. 28. 23:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a nyugdíj idejébe beleszámít-emlékeim szerint 8év max. Gyednél is, ha volt munkaviszonyod gyes alatt, a szükséges időbe beleszámít, csak az összegbe nem.
2015. nov. 29. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

mármint a levonásnak mi értelme?

hát az, hogy nagyon nem mindegy, hogy mikor mész nyugdíjba!

mondjuk 2 gyereket szülsz, 6 évig vagy otthon velük! dolgozol 34 évet és 60 évesen elmész nyugdíjba. ha nem vonnák belőle a járulékot akkor 2 gyereknél már csak 66 évesen mehetnél nyugdíjba

2015. nov. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a nyugdíj idejébe max 8 év, a nyugdíj összegébe csak akkor számít, ha az kedvezőbb a jogosultra.

Ha pedig gyes folyósítása alatt szülsz (vagy annak megszűnését követő egy éven belül) akkor kiszámolják az aktuális GYED alapod, összevetik a legutóbb született gyermeked CSED alapjával, és azt fogod kapni ami számodra kedvezőbb. Ha dolgozol GYES mellett és fizetés emelést kapsz, előfordulhat hogy az újraszámoltat fogod kapni, de ha nem akkor az előző gyermeked utáni ellátást.

Ez egy új szabály, azt hiszem idei, júniusi.

2015. nov. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2015. nov. 29. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!