Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fidesz megcsinálta az...

A fidesz megcsinálta az adókedvezményes családtámogatást, a segélyalapú helyett. Ezzel ösztönözve a dolgozó magyart, a munkanélküli cigány helyett, hogy egynél-kettőnél több gyermeket vállaljon. Ezt az érdemét miért nem ismerik el?

Figyelt kérdés
Az eddigi MSZP-s módi helyett most már talán majd azon családok fognak növekedni, akikre lehet építeni egy egészséges, önfenntartó társadalmat. Ez nyilván nem 4 év alatt következik be, de a jelenlegi jogszabályi környezet megvan hozzá. Az MSZP amúgy miért "gyilkolt" eddig bennünket a segélyalapú, minél több gyerek után járó családtámogatással? Csak megkérdezném.

2014. márc. 7. 06:21
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

"Ezt az érdemét miért nem ismerik el?"


Ezt amúgy okkal kérdeztem. Én évek, lassan vagy tíz év óta mondogatom, hogy amelyik párt megszünteti, vagy drámaian korlátozza a szocpolt meg a gyest, meg a 6.-8.-12-edik gyerekre felvehető (nálam csak ultragyesnek nevezett) extra támogatást, az onnantól kezdve, hogy meglépi ezt, megkapja a szavazataimat a további életemben. Mivel a fidderek csinálták meg, ez azt jelenti, hogy ha becsülettel tartom a szavam, akkor innentől kezdve rájuk szavazok. Nem létezik, hogy csak én vettem észre ezt a (talán egyetlen) pozitívumot, amit a fidesz meglépett. Miért nem ismerik el az emberek ezt érdemként?

2014. márc. 7. 06:25
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

Öööö...azzal ugye tisztában vagy, hogy a Fidesz SEMMIT sem törölt el az eddigi segélyalapú támogatások közül, csak épp még behozta az említett adókedvezményeket is mellé?


Tudom, hogy Narancsföldén minden csak fekete (vagy narancs?) vagy csak fehér lehet, de ez nagyon nem változtat semmit.


Annak igazán örülök, hogy még te is belátod, hogy ez nem 4 év alatt fejthet ki hatást. Hanem mondjuk ha majd 4+4 évig nem változtatja meg senki alapjaiban, akkor ESETLEG elkezdenek emberek gondolkozni azon, hogy még gyerek (mondjuk hogy mire fel, az nekem rejtély, unatkoznak a 7 milliárd embertárs között, ami 10 lesz 2050-re?)

2014. márc. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"Öööö...azzal ugye tisztában vagy, hogy a Fidesz SEMMIT sem törölt el az eddigi segélyalapú támogatások közül, csak épp még behozta az említett adókedvezményeket is mellé?

"


2 gyermek után nem jár extra gyes, sem gyes-ként, sem más formában. Mszp alatt járt.


Akkor most az én kérdésem: miért hazudsz?

2014. márc. 7. 06:43
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
Ezt az érdemét azok az állampolgárok nem ismerik el, akik folyamatosan a markukat tartották a segélyekért, és más becsülettel dolgozó emberek zsebéből szedték ki a pénzt. Ez sajnos nem csak a roma lakosságot jellemzi.
2014. márc. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Az MSZP-nek érdeke hogy a primitívebb, megvezethetőbb társadalmat gyarapítsa, mert ezeket az embereket bármikor elő lehet venni a "tarsolyból".
2014. márc. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

Az első persze, h hazudik, kétségbe van esve, h szembesült egy jó intézkedéssel:)

Egyébként 06:53-mal értek egyet, ezt csak a segélyen tengődő semmirekellők, cigányok támadják!

2014. márc. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

"2 gyermek után nem jár extra gyes, sem gyes-ként, sem más formában. Mszp alatt járt. "


Mármint ugye a 100%-nyi minimálnyugdíj feletti bónuszra gondolsz? Mert picinykét csúsztatsz a jó fideszes módra. Mennyi is volt az az alap gyeshez viszonyítva, bucika, fel tudnád idézni? :)))


Szokásosan nagy mellénnyel odaállt Viktórió, hogy majd kihúzza a fenevad méregfogát, csak a végén megijedt és csak egy bottal enyhén megütögette a lábnyomát. Ennyi a nagy gyes-reform.

2014. márc. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szomorú, ha valaki az adókedvezmény miatt csinál gyereket. Akit mégis ez motiválna, annak meg nem lesz annyi adókedvezménye, hogy abból fel tudjon nevelni egy gyereket.
2014. márc. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Csak az a baj az adókedvezménnyel, hogy ezt csak a magas jövedelműek tudják teljes egészében igénybe venni. Ők pedig nem akarnak több gyereket. Az alacsonyabb jövedelműeknek ez nem elég ahhoz, hogy több gyereket vállaljanak, amikor még egyet is alig tudnak eltartani.

Parasztvakítás az egész.

2014. márc. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A családtámogatási rendszerek egyik ága valóban a segélyezési rendszeren alapul, de minimális összeggel, jelenleg 28.500 Ft.

Másik ága az univerzális rendszeren alapuló, de vigyázat, az már nem segélyezési rendszer!

2014. márc. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!