Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tappenznel hogy is van ez?...

Tappenznel hogy is van ez? Ket hetente le is adom a munkaltatonak, ahogy a haziorvosnal megkapom.

Figyelt kérdés

Gondolom a munkaltatotol fugg, hogy az oep mikor utal? Jogos, hogy a munkaltatom gyujtogeti a papiromat a cegnel es nem kuldi el az oepnek, hanem kb csak 1,5-2 havonta? En meg majdnem 3 havonta kapok igy penzt?

Jelen esetben szeptember eleje ota vagyok tappenzen es eddig egyszer kaptam penzt. Nehez igy megelni...

Mit tudok tenni? A munkaltato csak sunnyog a dologrol, hogy az oep a szemet...

CSED-nel is ez lesz? Mert igy nem tudom hogy fogom ellatni a gyerekem...felek.


2015. dec. 15. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Szólj az OEP nek mindeféleképpen , a munkáltatónak kötelessége leadni a papirt 2-3 napon belül. Irj levelet nekik hogy mi a helyzet.
2015. dec. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elkezdtem intezni kozbe a munkaltatonal a csedet is...azt se tudjak miaz. Bevittem az igenylolapot kitoltve,stb...Hat nem mostanaban fognak vele valamit kezdeni. Es nem tudom ravenni oket hogy jolenne ha inteznek a dolgaim...
2015. dec. 15. 09:05
 3/8 anonim ***** válasza:

A leadott táppénzes papírokat kötelesek 5 napon belül továbbítaniuk az oep felé.

A cseddel már nem így lesz, ne aggódj. Ott csak az igénylésnél kell beküldeniük a papírokat, aztán az oep utal rendszeresen.

2015. dec. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

28 napon belül vagy, hogy már bevitted a CSED-es papírt?


Egyébként egyáltalán nem biztos, hogy a munkáltatód a bűnös. Nálunk 100 %, hogy időben beküldenek mindent, mégis rapszodikusan kaptam a kifizetéseket. 32. héttől voltam táppénzen, 38. héten szültem és addig csak 1, 5000 Ft-os kifizetés érkezett meg (pár napnyi). Az utolsó táppénzt a szülés után 2 (!) hónappal utalták, kb. egyszerre az első CSED-del. :)

2015. dec. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy a táppénzes papírt te is beviheted az OEP-hez leadni, ha munkáltatód nem TB kifizető. Legalábbis régen lehetett.

Csed igénylőt is leadhatod az OEP-nél te, de a munkáltatónak a jövedelemigazolást mindenképp el kell küldenie a NAV-nak. Ha nem teszik meg, akkor hivatalból felszólítják, de sajnos addig nem kapsz pénzt, amíg minden nincs elintézve rendesen.

2015. dec. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

28 napon belul vagyok mar,igen. Nem tudom a munkaltato mit fog vele kezdeni...

Januar elejen szulok. Igy kb mikor fogok eloszor csedet kapni? (Felteve ha rendesen intezik...)

2015. dec. 15. 20:41
 7/8 A kérdező kommentje:
December kozepe van, meg naluk van a november eleji tappenzes papirom.nem kuldtek el!!
2015. dec. 15. 20:43
 8/8 anonim ***** válasza:
A csedet folyósítani így is csak a szülés után fogják, úgyhogy kb. január vége felé.
2015. dec. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!