Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Diplomás GYED? Kaphatok? Mire...

Diplomás GYED? Kaphatok? Mire számítsak? Milyen juttatásokra leszek jogosult?

Figyelt kérdés

2010-2014 tavaszáig megszakítás és passzív félév nélkül végeztem felsőoktatási intézményben. 2014 áprilisában született meg első gyermekem. 2014 őszi félévét passziváltattam, majd 2015 tavaszán átkértem magam levelező tagozatra és lediplomáztam 2015 júniusában.

2016 júliusára vagyok kiírva második gyermekemmel. Mire számíthatok? Milyen juttatás jár? Köszönöm!



2016. jan. 11. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak a nappali tagozat esetében lehet kérni diplomás gyedet.

Levelezőre nem.


Tehát csak gyesre leszel jogosult.

2016. jan. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az egyszeri anyasági támogatás jár majd? Illetve a GYES-t a gyermek megszületésétől igényelhetem? És az 3 éves koráig fog járni? Az első gyermekem után 3 éves koráig kapom a mostani juttatást? Bocsánat, de nehezen látom át a mostani rendszert. :( Illetve TGYÁS, CSED milyen esetben jár/na, és annak mekkora az összege? Köszönöm!
2016. jan. 11. 17:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyszeri anyasági akkor jár, ha részt veszel a terhesgondozáson.


Igen, kapni fogod az elsőre továbbra is a GYES-t.

A másodikra csak GYES-t (+ családi pótlék). Igen, a születése után tudod majd igényelni a születése napjától.


CSED, GYED akkor járna, ha lenne 365 napnyi munkaviszonyod és a szülés időpontjában is alkalmazásban állnál.

Ahogy írták diplomás GYED nem jár levelező esetén.

2016. jan. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!