Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mekkora összegű bruttó fizetés...

Mekkora összegű bruttó fizetésig lehet még teljes mértékben igénybe venni a családi kedvezményt és a járulékkedvezményt egy 3 gyermekes család esetében,2016-ban?

Figyelt kérdés
Azaz mekkora lehet a férj és feleség fizetése együttesen?

2016. jan. 11. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Nincs felső határa a bérnek, a járó adókedvezményt bármilyen magas bérre megkapod/megkapjátok. Itt pont a másik irány a lényeg: ha túl alacsony a bér, akkor nem tudod miből kihasználni az adókedvezményt (viszont az eü. és nyugdíjjárulékból is levonják, nem csak az SZJA-ból).
2016. jan. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Lehet, kicsit bonyolultan fogalmaztam.


A [link] oldalon olvastam az alábbiakat:

- "3 eltartott gyermek esetén az összevont adóalap csökkenthetőségének maximális összege kedvezményezett eltartottanként és jogosultsági hónaponként: 220 000,- Ft/gyermek/hó."

- "...2016-ban továbbra is él az a lehetőség, hogy a házastársak összesített személyi jövedelemadója mellett a 7%-os egészségbiztosítási és a 10%-os nyugdíjjárulékból is levonható a családi adókedvezmény mértéke."


A fentieket úgy értelmeztem, hogy mivel az alacsonyabb bérek esetén nem lehet teljes mértékben csak az szja-ból igénybe venni az adókedvezményt, lehetőség van azt a járulékokból is érvényesíteni.


- Mekkora bruttó bérig igaz ez?

- Mekkora max. bér (anya+apa bére összesen) esetén lehet kimeríteni csupán az szja-ból a 220 000,- Ft/gyermek/hó adókedvezményt?

2016. jan. 11. 10:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A 220 000 Ft/gyermek/hó az adóALAP, ami után a kedvezmény igénybe vehető, és nem maga a kedvezmény, amit megkapsz. Vagyis min. 220 ezres bruttó fizetéssel tudod igénybe venni ezt a kedvezményt maximálisan - maga a kedvezmény ennek a 15%-a (SZJA), vagyis 33 ezer forint. Mivel ez 3 eltartottra jár, de eltartottanként, a teljes adóalap 660 ezer forint, vagyis 99 ezer forint kedvezmény.


"A fentieket úgy értelmeztem, hogy mivel az alacsonyabb bérek esetén nem lehet teljes mértékben csak az szja-ból igénybe venni az adókedvezményt, lehetőség van azt a járulékokból is érvényesíteni."

Ezt jól értelmezed. Vagyis ez egy kivétel, ha nincs az adóalapnak megfelelő fizetésed, akkor a 99 ezres adókedvezményt a 15%-os SZJA-n felül a 17%-os járulékból is levonják.


"Mekkora bruttó bérig igaz ez?"

Addig a bérig, amíg még nincs annyi SZJA-d, hogy érvényesíteni tudd a kedvezményt csak abból. Jelen esetben ez konkrétan bruttó 660 ezer forint. De nincs jelentősége, mert ugyanúgy a pénzednél vagy, ha a járulékokból tudod még érvényesíteni.


"Mekkora max. bér (anya+apa bére összesen) esetén lehet kimeríteni csupán az szja-ból a 220 000,- Ft/gyermek/hó adókedvezményt?"

Úgy érted, mennyi az a min. bér? Mert max. bér nincs, hiszen minél nagyobb a bér, annál több az SZJA, vagyis egy határ után már az egészet az SZJA-ból tudod igénybe venni. A családi adókedvezménynek nincs max. bér megszabva.

2016. jan. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ha jól értelek, akkor mindaddig, amíg apa+anya bruttó bére összesen nem éri el a havi 660 000,- Ft-ot, a kedvezmény részben az szja-ból, részben a járulékokból érvényesíthető.

Havi 660 000,- Ft felett pedig már csak az szja-ból.

Jól értem?

2016. jan. 11. 11:50
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
Igen, ez pontosan így van.
2016. jan. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasznos válaszokat kaptam Tőled!
2016. jan. 11. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!