Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nehezen jön össze a kistestvér...

Nehezen jön össze a kistestvér és hamarosan lejár a GYES. Meddig érdemes próbálkoznunk?

Figyelt kérdés

Jelenlegi munkaviszonyom 2009 júniusa óta folyamatos. Jól kerestem, igy a TGYÁSom is magas volt, a GYEDem pedig a maximum (br 147.000). GYESt augusztus végéig kapok. A kistesóval egy éve próbálkozunk. Mi történik ha a terhességem jó része augusztus utánra fog esni?

Ha például nyárig nem esem teherbe, már ne is próbálkozzunk, mert nem vesznek veszélyeztetett terhesként táppénzre?

Ráadásul a munkahelyemen átszervezések vannak, megeshet, hogy nem is lesz hová visszamenni, illetve határozott idővel vesznek csak vissza....

Nagyon tanácstalan és elkeseredett vagyok, köszönöm, ha valaki érdemben tud segiteni tanácsával.



2016. jan. 14. 07:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Azzal tisztában vagyok, hogyha nem következik be a munkaszerződésemben változás, akkor a következő ellátásom nem lehet majd kevesebb, mint az előző gyermeknél. Ezért is enne jó, ha mielőbb sikerülne.

Ha táppénzre vesznek majd 9es kóddal, akkor amig meg nem születik a baba, a fizetésem 60%át fogom kapni, és utána ugyanazt az ellátást, mint az elsőnél?

Illetve, ha megszűnik időközben a munkaviszonyom, akkor mit kapok? Köszi!

2016. jan. 14. 07:06
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Ha elfogadsz egy tanácsot: ennyire nem szabad az ellátásokra építeni a babatervezést, mert egyáltalán nem biztos, hogy úgy alakul, ahogy szeretnéd! Az lenne a jó, ha rugalmasan tudnátok alkalmazkodni a tényleges körülményekhez.

Nagyon sok a "mi lesz, ha" a leírásodban, tehát semmi konkrétumot nem tudsz, mégis arra építenéd a jövőd.

2016. jan. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

Nem is lesz egyszerű,mert már most azon görcsölsz,hogy miblesz,ha nem jön össze addig...

Szóval készülj fel a "mi lesz,ha nem sikerül" kérdésre!

Jobb most felkészülni rá egy B tervvel,mint akkor pofára esni!

2016. jan. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Miért nem keresel másik munkát? Kevesebb időre esnél ki egyszerre a munkából, kevésbé lenne nehéz végleg visszatérni majd.
2016. jan. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#2: Nem az ellátásokra építem a babatervezést. Az első is két év alatt jött össze, és mivel 30on túl vagyok, nem akartunk sokat várni a második gyerekkel. Sajnos nálunk nem jött be a "ha az első nehezen ment a második könnyen jön" közhely.


A leírásomban azért van sok "mi lesz ha", mert érdekelne, hogy különböző eshetőségek esetén mi vár rám, hogy tudjak mérlegelni.

Eshetőségek:

1. Visszamegyek és kirúgnak (leépítés).

2. Visszamegyek és határozott lesz a szerződésem (ami nem tudom mivel jár, ha időközben elmegyek szülni)

3. Nem megyek vissza, mert még előtte terhes leszek (akkor hogy alakul tp és társai, mert nyilván terhesen nincs értelme hogy betanítsanak más munkakörre)

4. Nem megyek vissza egyáltalán, mert mondjuk még augusztusban sem vagyok terhes, de a bizonytalanra inkább nem megyek vissza, hanem beleugrom egym ásik bizonytalanba (új munkahely, próbaidővel).


Szerintem teljesen értelmes kérdést tettem fel, felelősséggel gondolkozom és tervezek gyereket, de eddig csak kioktatást kaptam.

Keresek egy TB tanácsadót, mert érdekel, hogy a különböző eshetőségek esetén az ellátások hogy alakulnak.


#3: igen, van B terv is, mert közben szereztem egy másik szakmát, nemcsak itthon gyerekeztem és éltem fel a Gyed, gyest. A görcsölés sajnos adott - egyrészt az anyagi oldalról, másrészt biológiai szempontból is nehéz.


#4: azért, mert egyelőre utána akarok járni, amit fentebb is írtam. Amennyiben nem éri meg visszamennem dolgozni, illetve úgy látom, hogy utána úgyis elküldenének, határozott lenne a szerződés stb, akkor nyilván eljövök.

Viszont több mint 5 éve vagyok ott, és ha ők küldenek el, kapnék végkielégítést, amivel nyernék két hónapot a munkakereséshez (plusz a szabik, amiket ki kell, hogy adjanak)

2016. jan. 14. 10:00
 6/12 A kérdező kommentje:
A zöld kéz azért ment mindenkinek.
2016. jan. 14. 10:02
 7/12 anonim ***** válasza:

Azt értsd meg, hogy erre nem lehet építeni... mert nem te szabályozod, hogy mikor jön a baba...

Én is próbáltam annak idején úgy alakítani, hogy optimálisak legyenek az ellátások, de nem jött be, a sors felülírta a terveket...

Először stabil munkahely mellett estem teherbe, de elvetéltem. A főnököm meg nem akart kismamát, már a terhesség alatt ki akart rúgni, de a törvény védett, viszont ahogy elvetéltem, rögtön megtette...

Szóval ott álltam munkahely nélkül, újra kellett tervezni mindent.

A következő terhességemnél is ki akartak rúgni, tudtam, hogy vissza semmiképpen nem mehetek, így terhesen váltottam. Szerettem volna beleszülni a GYES-be, nem jött össze... visszamentem dolgozni. Újra terhesség, újra vetélés...

Annyiszor kellett rugalmasan alkalmazkodnom a megváltozott körülményekhez, hogy már inkább nem is tervezek előre.

2016. jan. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Azt én értem, hogy nem én szabályozom.

De attól még szeretném tudni, hogy mi van A, B, C, D esetben. Ezért megyek Tb tanácsadóhoz. Csak hátha itt is ért hozzá vki :)


Sajnálom a vetélést :( Nagyon gáz, hogy a munkáltatók ilyenek. Őket is anya szülte egyszer... Bár igaz, mindenki a maga érdekét nézi.

2016. jan. 14. 10:11
 9/12 anonim ***** válasza:

Mielőtt válaszolnék mindenre, ne izgulj ennyire, mert a szervezeted "megérzi", és gátolja a teherbeesést.

Tudsz eleget pihenni? ( már amennyire lehet egy baba mellett ) Javaslom, hogy menjetek el pár napra a férjeddel, kapcsolódjatok ki, és ne izgulj, hogy mi lesz augusztusig, vagy mi nem :) Ráérsz július végén átgondolni :)


Másrészről nagyon jó, hogy már előre gondolkozol, és azt számolod, hogy kaphatsz többet. (nyilván nem az ellátásokból kívánja felnevelni a gyerekeket a kérdező)

Illetve aki JÓL keresett baba előtt, annak nagyon nem mindegy, hogy mikor jön a baba :)


"Ha például nyárig nem esem teherbe, már ne is próbálkozzunk, mert nem vesznek veszélyeztetett terhesként táppénzre? " Szerintem nincs összefüggés a kettő között. A gyerek három éves kora előtt terhes leszel, akkor írsz a munkáltatódnak egy levelet, hogy szeretnéd megszüntetni a fizetés nélküli szabadságot, és kivenni x. nap szabadságot. ( amit nem utasíthat el, viszont kötelező írásban bejelentened) Utána tudsz elmenni táppénzre.

Első gyerekre fogod kapni a fizetésed szerinti CSED-et ( tgyás), a második gyerkőcre a gyes-t.


Ui:. Bizonytalanra nem mennék vissza dolgozni, ha terveznék babát :)

2016. jan. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöööm az utolsó válaszolónak :)

A kettesben elutazás ergo gyerekfelvigyázás most sajnos problémás, csak egy nagyi van és ő most más dolgok miatt eléggé leterhelt.

Az első gyereknél nem volt ilyen izgulás, mégis ő is nehezen jött össze. Sajnos ennek hormonális okai is vannak, de tény hogy a hormonokra a lelkiállapot is kihat.


Amit utóiratnak írtál, azt hogy érted? Ha nem jönne össze a második gyerek júliusig, akkor keresnél újat és beadnád a felmondásod? Ezzel elesek a végkielégítéstől - igaz akkor nemcsak a 3 hónap próbaidőig kellene felfüggeszteni a próbálkozást, hanem abban a két hónapban is kb amíg állást keresek.


Pihenni tudok - szerencsére nagyon jófej a fiunk és hagy bennünket aludni :) Járok sportolni, mozogni, mellette tanítok, és még tanultam is.

2016. jan. 14. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!