Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Császármetszés után mikor...

Császármetszés után mikor lenne érdemes újra babát vállalni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 5 hónapja született a tündéri gyönyörű kisfiam, 22 óra vajúdás után sürgősségi császárral. Szeretnénk neki kistesót. Nem feltétlenül azonnal, de nap mint nap motoszkál a gondolat a fejemben, hogy újra várandós szeretnék lenni, pici babát szeretnék a karjaimban tartani, nevelni, dajkálni éjszakákon át, és szeretném ha a kis szemem fényének , a fiamnak lenne egy kisöccse/kishúga akivel játszhat. Én nagy családban nőttem fel és imádom. Viszont nagyon félek. A császárba kis híján belehaltam, rengeteg vért vesztettem és egy fertőzést is kaptam, nem beszélve a kudarcról amit az jelent hogy nem voltam képes egyedül világra hozni a kisfiam. Jobb lenne ha megpróbálhatnám ismét a természetes szülést a kistesónál. Így szerintetek mikor lenne érdemes gyermeket vállalni ismét?

2015. szept. 7. 12:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A szülés nem teljesítmény, ezt a részét szerintem engedd el.


Ezt elsősorban a kezelőorvosoddal kellene megbeszélni. Ő tudja, hogy a méhed, és a külsőbb hegek milyen állapotban vannak. A szülés módjáról is vele lehet érdemben beszélni, a pontos kockázatokat ő tudja felmérni.

2015. szept. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben a cipőben jártam, bár fertőzést nem kaptam, utóvérzés miatt újra műtöttek. Egy évet kért az orvosom. Megvártuk. Most pontosan 2 év lesz a két gyerek között és hüvelyi úton próbálkozhatok újra megszülni a másodikat is. Ha budapesti vagy, szívesen ajánlok orvost is hozzá. Sokan csak felszínesen és látszólag támogatják a VBAC -t (császár utáni hüvelyi szülést), de azért vannak nagyon jó támogató orvosok a témában. Csak keresni kell őket.


A Facebook-on van VBAC támogató csoport is, zárt csoport, de nagyon sokan vagyunk bent. Bemutatkozást kérnek, hogy kizárják a trollokat, de érdemes csatlakozni. REngeteg információ kórházakról, orvosokról, segítőkről.

2015. szept. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. #2-es válaszoló, Igen, budapesti vagyok, megköszönném ha ajánlanál orvost.
2015. szept. 7. 12:18
 4/17 anonim ***** válasza:

nekem azt mondta az orvosom, hogy várjak egy évet a köv babával. hát 2évet kellet várnunk, mert én is elkaptam valami fertőzést, és nem nagyon gyógyult a hegem, és én sem. 3 év lett a 2 gyerkőc között. szülésnek indult második szülésem is, de a baba időközben meggondolta magát és vissza kúszott. így szintén császáros lettem.


Ne éld meg kudarcként.

2015. szept. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos azt mondta,hogy a két szülés között jó ha eltelik két év, nekünk ez 2év 3hónap volt, megszülhettem hüvelyi úton, de nem indult be a szülés ,ezért lett császár.
2015. szept. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

Az orvosok min. 24 hónapot javasolnak a két szülés között, mert annyi idő alatt várhatóan annyira regenerálódik a szervezet, hogy van esély hüvelyi szülésre.

A császár nem szabad, hogy kudarcélmény legyen. (Ezt csak a sok olyan ősanya próbálja sulykolni az ember lányába, akinek semmi egyéb sikerélménye az életben nem volt azon kívül, minthogy hüvelyi úton kinyomott 1-2 gyereket). A császármetszés igazából egy életmentő műtét, és bárkivel megtörténhet, hogy szüksége lesz rá ahhoz, hogy egészségesen jöjjön világra a gyereke.

2015. szept. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem gondolod, hogy előbb testileg és lelkileg is fel kellene dolgoznod az előző szülést, mielőtt újra belevágnál? Mert jól láthatóan egyik sem sikerült. Testileg kell hozzá - normál, komplikációmentes császár esetében is - legalább egy év, lelkileg pedig neked már egy pszichológus. Kudarc a kisfiad születése, görcsös ragaszkodás a következő természetes szüléshez, azonnali próbálkozás, ezek mind veszélyes dolgok.
2015. szept. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
En 2 evet javasolnék. Mi kivartuk mig a nagy betolti a 2-t.Nekem nem volt gond csaszar utan szépen felepultem. En inkább a nagyobb suly miatt vartam. Nehogy baj legyen. Csaszar után sose volt gond de terhesseg alatt végig fajt a hegem majd szetszakadtam mint kiderult egy 4kilos gyereket hordtam ki. 2 hete szültem spontan pedig vegig császárnak indult de most nem volt gond a tagulassal nem ugy mint az elsonel.... pedig majd egy kiloval nagyobb gyereket szultem. A vajudas nehezebb volt de maga megszülni nagyon gyorsan es egyszeruen zajlott. Viszonylag gyorsan felépültem egyeduli komplikacio a verveszteseg volt amit potoltak. Tehat ha ragaszkodsz a termeszetes szuleshez akkor szerintem várj 2evet mire vallaltok egy uj babat. Nekem az orvosom inkabb a termeszetes szülést ajanlotta. Pedig csaszar volt az elso es nem is kis sulyu vagyok.
2015. szept. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
5 hónapos a gyereked, de újra szereznél pici babát dajkálni? Mintha mondjuk nem is 5 hónapos, hanem 5 éves lenne a mostani. Érdekes...
2015. szept. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy félreérthető voltam, a kisfiamat imádom! Az hogy ő megszületett, az az életem legjobb dolga, minden pillanatot imádok amikor vele lehetek. A kudarc inkább az volt számomra hogy hiába készültem előre fejben hogy menni fog, nem ment természetes úton, és hogy még a császár se volt nyugodt, kis híján ott maradtam. Nem szeretném ha legközelebb ez meg is történne és a kisfiamnak meg a másik picurnak anya nélkül kéne felnőni :( Viszont az is elképzelhetetlen számomra hogy ne legyen még egy gyerkőc. Ezért dilemmázok.
2015. szept. 7. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!