Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a gyes lejárta után felmond...

Ha a gyes lejárta után felmondok, akkor mi jár nekem?

Figyelt kérdés

A munkáltató mit köteles fizetni?

Szabadságmegváltást és a 30 napos felmondási időre járó béremet is meg kell kapnom ugye?



2016. jan. 14. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmit nem fizetett. Vendéglátás.

Nem álltam neki perelni, örültem hogy a kilépő papírjaimat megkaptam.


A szabadságot mindenképpen kellene.

2016. jan. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha te mondasz fel, akkor a 30 napos (vagy ennél hossazbb, attól függ,

mennyi ideje vagy a munkáltatónál munkaviszonyban, ill. mi van a szerződésedben) felmondási időt le kell dolgoznod. A felmondási időre jár a munkabéred.

Amikor visszatérsz a munkába, a munkáltató köteles kiadni a felgyűlt szabadságod, ez kiadható a felmondási idő alatt is. Ha a munkaviszony megszűnésekor marad benn szabadságod, azt köteles pénzben megváltani.

Közös megegyezés esetén sokféleképp megállapodhattok.

2016. jan. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem kell ledolgoznom, nem ragaszkodik hozzá a munkaadó. Ha én mondok fel, akkor kérhetem, hogy mentsen fel a felmondási idő alól nem? És a szabit is úgy adhatja ki, ha előtte 15 nappal írásban jelzi, szóval így nyerhetek két hetet ha jól gondolom?
2016. jan. 14. 12:23
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha a munkáltatód felment a munkavégzés alól, akkor jó, de erre nem köteles, és a legtöbb munkáltató nem is teszi meg.

A munkáltató köteles legalább 15 nappal előre jelezni a szabadság kiadását, te viszont köteles vagy 30 nappal előre közölni a visszatérést, tehát tud úgy időzíteni a munkáltató, hogy rögtön az első naptól kezdve szabadságon legyél.

2016. jan. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem megyek vissza, erről a hr-el már egyeztettünk, igaz nem írásban. És ha simán csak bemegyek hétfőn és felmondok? Még bő egy hónapig fizetés nélküli szabin vagyok.
2016. jan. 14. 13:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha most hétfőn felmondanál, akkor a munkáltató köteles a felgyűlt szabadságoddal elszámolni, a felmondási időre meg nem kapnál bért/távolléti díjat, hiszen az alatt is fizetés nélküli szabadságon vagy.

Egyébként működhet, amit szeretnél, de az már inkább a közös megegyezés kategóriája. Sok mindent lehet, ha arról a felek írásban megállapodnak.

2016. jan. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Aha, upsz. Erre nem gondoltam.

Akkor várjam meg amíg ők mondanak fel nekem?

Vagy adjam be a felmondásomat most, azzal a nappal, amikor lejár a gyesem? Bár úgy se leszek előrébb.:-\

Korrekt cég amúgy, legalábbis amíg ott dolgoztam az volt.

2016. jan. 14. 13:18
 8/10 A kérdező kommentje:

Remélem olvasod még! :)


Beszéltem a munkaüggyel, azt mondták, hogy menjek szabira attól a naptól, amikor lejár a gyesem, vagy kérhetem, hogy fizessék ki egyben az egészet. Utána meg közös megegyezéssel szüntessem meg a munkaviszonyomat, akkor viszont nincs felmondási idő. Ilyenkor mi van? :-(

2016. jan. 14. 15:07
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit a munkáltatód mond, az teljesen egybevág azzal, amit én mondtam.

Arra szerintem hiába vársz, hogy a munkáltató felmondjon, mert nem áll érdekében ezt meglépni, és mehetsz vissza dolgozni.

Fenntartom, hogy a legtöbb munkáltató nem fog felmenteni a felmondási idő alatt a munkavégzés alól úgy, hogy kifizeti közben a távolléti díjat, én még ilyet nem láttam, de a lehetőség megvan rá.


Amit tehetsz:

_ Lejár a gyes, visszamész, kiveszed a szabadságot, és felmondasz, ledolgozod a felmondási időt, megkapod a béred.

- Lejár a gyes, megszünteted a fizetés nélküli szabadságodat, azzal kezdesz, hogy felmondasz, és rögtön kiveszed a felgyülemlett szabadságot (természetesen a fiz. nélküli megszüntetését és a felgyűlt szabik kivételét előre bejelented, egyezteted). Ha a felmondási idő letelik, de még van szabid, akkor azt pénzben megváltják. Ha a szabadságod kevesebb, és még van vissza a felmondási időből, akkor azt ledolgozod.

- Már most felmondasz, amikor lejár a felmondási idő, ami alatt még fiz. nélküli szabin vagy, akkor elszámoltok a szabadsággal, amit pénzben megváltanak neked.

- Visszamész, kiveszed a szabadságot, majd Közös megegyezéssel megszüntetitek a munkaviszonyt, és eltekintetetek a 30 napos felmondási időtől, ez esetben hamarabb szűnik meg a munkaviszonyod, és nem kapsz nyilván nem kapsz felmondási időre semmit.

- Lejár a gyes, közös megegyezéssel megszüntetitek a munkaviszonyt, nincs felmondási idő, rögtön megszűnik a munkaviszonyod, és elszámoltok a szabadsággal.

- Visszamész, kiveszed a szabid, utána közös megegyezéssel úgy szüntetitek meg a munkaviszonyt, hogy marad a felmondási idő, de a munkáltató felment a munkavégzés alól, és fizeti a távolléti díjat.

- Visszamész, kapásbólközös megegyezéssel úgy szüntetitek meg a munkaviszonyt, hogy marad a felmondási idő, de a munkáltató felment a munkavégzés alól, és fizeti a távolléti díjat, illetve pénzben megváltja a szabadságodat.


Az utóbbi két variációra nem sok esély van, szóval én a helyedben felkészülnék arra, hogy a kérdésedben szereplő pénzt ilyen formában nem kapod meg.

2016. jan. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon jól összeszedted, köszönöm szépen! :)

A szabikat legalább kifizetik, végülis így is jól járok :)

2016. jan. 15. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!