Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves gyerek nem mond...

Másfél éves gyerek nem mond semmit aggódjak?

Figyelt kérdés

[link]


Ez az oldal azt irja ha másfél évesen nem kezd beszélni akkor gond van.Vigyem orvoshoz?Egy dolgot mond ha éhes:mamma.de ugye ez nem egy helyes azó.


2015. szept. 7. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem mondott semmit másfél évesen, most 20 hónapos, már utánozza a szavakat, használ szavakat is, kb 20-at. Szerintem nincs gond :)
2015. szept. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem most 22 honapos és ennyit mond. Mama, apa, szia, nem , vava, kocsi, pápá, miau, gágá ( az állatok hangját utánozza de csak párat ) Még az anyát sem mondja. Ma jon a védőnő majd megkérdezem. Engem mar picit aggaszt. De nem tudok mit tenni. Rengeteget beszélek neki, és kérdezgetem. Kér-e enni, inni. Stb.
2015. szept. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1,5 évesen fiam csak annyit tudott mondani,hogy ana:anya mammam: kaja (hát a hasát azt imádta mindig is) most 3 éves múlt, nem lett valami nagy szószátyár,de azért beszél,de még vannak dolgok amiket én se értek meg. Viszont ő nagyon korán is kezdett járni és mozgás terén sokkal sokkal ügyesebb mint a 6 éves nővére aki 1,5 évesen 5-6 mondókát tudott kívülről,hosszú mondatokba beszélt és bárki számára is teljesen érthetően és 80%ba hibátlanul mondott szavakba (ő azért már az a kategória akit le se lehet lőni mert a reggeli ébredéstől az esti elalvásig csak beszél és beszél és ha nincs mit mondania akkor kitalál valamit csak,hogy beszéljen és igen,sajnos az iskolába az lett amire számítottunk mert nem bírja csöndbe végigülni azt a 45 percet így magába duruzsol,viszont ettől független mint a szivacs szívja magába amiket hall úgy,hogy láthatóan se figyel) ő azért 1,5 évesen kezdett egyedül lépegetni. Szóval nálunk amelyik mozgásba verhetetlen az beszédbe gyenge és amelyik beszédbe verhetetlen az mozgásba gyenge
2015. szept. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fiam a 2 éves státuszon 8 db szót tudott.

Védőnő nem mondta, hogy baj lenne. Ismerősök is mondták, hogy majd beindul. Most 5 hónappal múlt 2 éves, robbanásszerűen nő a szókincs. A nyáron annyi mindent megtanult, hogy hihetetlen. Mondatokat még nem mond, de egyre több szókapcsolatot használ, és amit mondok, elsőre megjegyzi, majd használja.


Szóval ne aggódj. Emiatt ne vidd orvoshoz.

2015. szept. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bőven elég még.2 éves korára kellene már azt hiszem 20 szót tudnia.
2015. szept. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23 hónapos lányom most kezdi a szavakat próbálgatni. Mindent megért, de kb 20 szavas a szókincse, ami napról napra robbanásszerűen bővül.
2015. szept. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ditta323 ***** válasza:

Apum ismerősének a fia 3 évesen szólalt meg először: én azt gondoltam...-mal mindenki nézett nagyokat, hogy akkor most mi is van.

Amúgy mi még előtte állunk, mert 1 éves még csak a lánykám.

2015. szept. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!