Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tényleg csak úgy vállaljon...

Tényleg csak úgy vállaljon valaki gyereket, ha 100%-ig biztos a munkahely, ahova vissza tud menni?

Figyelt kérdés
Jelenleg van egy jó munkahelyem, ami viszont egyáltalán nem biztos munka, tart ameddig tart, vagyis GYES alatt akár meg is szűnhet. Váltani azért nem szeretnék, mert félek, könnyen munka nélkül találnám magam. Ki tudja, az új hely mennyire lenne biztos vagy meddig tartana. Viszont ha GYES alatt kezdenék új munkát keresni, ott nem gond gond, ha az első nem válik be. Ha elküldenek próbaidő alatt, akkor is GYES-t kapok közben. Nem? Így kicsit jobb a helyzet, hisz nincs a "két szék közül a pad alá" eshetőség. És egyébként, mi számít manapság biztos munkahelynek? Ahol tudom, hogy az x év múlva ugyanott lesz, ugyanazokkal a feltételekkel
2016. jan. 19. 16:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
58%
Sajnon ilyen már nem létezik, még a közszféra sem 100% biztos... :( Szóval nem, nem érdemes ilyenre várni a gyerekkel.
2016. jan. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%
A közszféra abszolút nem biztonságos és a többi munkahely sem, szerintem ma már senki nem vár ilyesmire gyerekvállalás előtt.
2016. jan. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
59%

Gondolom, GYED-re gondolsz és nem GYES-re, mert ott egyáltalán nem mindegy, hogy tudsz-e dolgozni hamar vagy sem.


Én a "biztosra" vállaltam, aztán megszüntették terhesség alatt a szerződésemet, annyi hosszabbítást tudtam kisírni, hogy legyen GYED-em, de GYED után nem ide fogok visszajönni, hiszen már nem lesz szerződésem.


PhD-m van, szóval mindent megtettem azért, hogy jó körülményeket biztosítsak a kicsimnek, a GYED után keresek majd másik munkahelyet, és kész.


A barátnőm is a biztosra vállalt, mikor vissza akart menni GYED-ről egy év után, aláíratták vele a közös megegyezést, és azóta máshol dolgozik...


Anyukám is a biztosra vállalt gyereket, aztán megmondták neki, hogy egy éves koromban menjen vissza, vagy soha. Visszament. Aztán vezető helyett kapott egy kb. gyakornoki pozíciót, vagyis kvázi közös megegyezéssel elbocsátották. Aztán, ő is talált új munkahelyet és azóta is mindig fel tudott állni, ha kihúzták alóla a talajt.


Ne félj előre!:)


32hkm

2016. jan. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
33%
Ez miatt én nem váltanék! Mai világban már nincs biztos munkahely, rengeteg a maszek. GYES alatt is elkezdhetsz keresgélni, és nincs akkora veszíteni valód se. Ha most váltasz, honnan veszed, hogy 1 év múlva is ott leszel? Nincs rá garancia. És GYES mellett is siman elmehetsz dolgozni.
2016. jan. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ennyire előre nem lehet kalkulálni... nekem például pont fordítva volt, terhesség alatt megszűnt a munkahelyem, és ismerősök gyakorlatilag "szívességből" vettek fel, hogy legyen biztosításom. Ehhez képest a GYES lejárta után pont szükség volt rám annál a cégnél, úgyhogy éveket dolgoztam ott, kezdetben félállásban, majd középvezetői munkakörben. Sosem lehet tudni, hogy alakul a jövő...
2016. jan. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
hát a férfi nem keres annyit hogy adott esetben egyedül, a gyes mellett is megéljetek akkor ez valóban fontos....de ki a fene látja előre ezeket a dolgokat...én épp ezért inkább azt állítottam feltételnek, hogy egyikünk fizetése legyen olyan jó, hogy ha a másik teljesen kiesik, vagy csak gyest kap, akkor is megéljünk
2016. jan. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs már biztos munkahely! Nem tudsz biztosra menni.


Én közalkalmazottként dolgoztam szülés előtt, gazdasági munkakörben. Szülés előtt 10 évig dolgoztam ott, meg voltak elégedve a munkámmal, így közel 3,5 év után visszamentem ugyanoda. Nálunk Mindenkit visszavesznek, de a helyettesítések miatt előfordul, hogy nem arra a munkakörre jöhet vissza gyesr

2016. jan. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, csak véletlenül elküldtem.


Tehát, nem biztos hogy a régi helyre vesznek vissza.


Ha szeretnétek gyereket és a férjednek jó állása van, Neked is van azért végzettséged, akkor vágjatok bele!

2016. jan. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
biztos munkahely szerintem manapság nincs max orvos,ápoló,rendőr,de ott meg a munkaidő olyan ami nem nagyon kedvez a kisgyerekes anyukáknak.
2016. jan. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Kicsit megnyugtattok. Páromnál felhoztam a témát, hogy nálunk kb. mikor lesz aktuális a téma... Erre a fejemhez vágta, hogy addig ne is beszéljünk róla, amíg nekem nincs egy olyan biztos (!) munkahelyem, ahova visszavárnak utána. És hiába mondtam neki, hogy de hát manapság, már semmi nem biztos, maszek cégek mindenhol, ma még ott van, 2-3 év múlva meg ki tudja. És egyébként is, biztos munkahely? Mi a biztos? Hogy 100%-osan visszavárnak, mert én pótolhatatlan vagyok? Esetleg visszavesznek, majd 2 hét múlva kirúgnak, mert a 2 éve ott levő kollegina jobban bevált, mint én, aki csak fél évet dolgozott ott?! Szóval mi a garancia? Tegyük fel, hogy most ez miatt váltok. A másik helyen pár hónap múlva kirúgnak (bármi történhet), és ezáltal elkövettem életem legnagyobb hibáját, mert én biztos állást akartam?
2016. jan. 20. 13:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!