Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Menszi utolsó vérmentes napja...

Menszi utolsó vérmentes napja után először 4 majd 9 nap után együtt voltunk védekezés nélkül. Ami érdekelne, hogy mekkora a valószínűsége, hogy ebben a periódusban teherbe eshetek? Mármint tudom, hogy garancia semmire nincs, de tapasztalatok alapján?

Figyelt kérdés
Másodlagos dolog: Milyen korán mutatkoznak a terhesség jelei? Már 8 nappal utolsó aktusunk után vagyok. Még semmi jelét nem érzem, látom magamon pl. mellek növekedése stb. Vettem egy tesztet, negatív, de még mindig nem hiszem el valahogy érzem. Biztos bebeszélem.
2014. jún. 2. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:

8 nappal aktus után még nincs miért tüneteket keresni, mert a beágyazósás után jöhetnek tünetek, a beágyazósás meg kb 10 nap. Tesztelni meg végképp nincs értelme ilyen korán, ez minden terhességi teszt tájákoztatójában benne van, hogy érzíényeny 10-es teszttel is érdemes az aktus utáni 10.-12. napig várni.

Szerintem a menzi utáni 9. nap esélyesebb egyébként.

A tünetekről meg annyit, hogy nem mindenkinek vannak ám korán terhestünetei. Nekem kiamardt a menzim, akkor teszteltem. Az első tünet (az émelygés és egy pici mellfeszülés) csak a 6. héten jelentkezett, bőven két héttel a kimaradt menzi után.

2014. jún. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm válaszodat! Akkor még várok!

Mondjuk a melleim érzékenyek, de nem duzzadtabbak. de menszi előtt 10 nappal vagyok, lehet az is. Nem is filózok, várom, hogy megjöjjön akkor, s ha elmarad veszek tesztet újra.

még egyszer, köszi!

2014. jún. 2. 15:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Istenem!

A ciklus a menstruáció ELSŐ napjával kezdődik, nem a vérmentes napok számítanak.

Ha kb. 5 napig tartott a menstruációd, akkor a második együttlétnél eléggé esélyes a terhesség, feltéve, hogy nem vagy meddő és optimálisak a körülmények, pl. elég vastag a nyálkahártya. Persze garancia nincs semmire.


A tesztek a terhességet kb. 2 hét múlva mutatják ki, de legkorábban a kimaradó menstruáció várt napján érdemes elvégezni.

A mellek növekedése is ezután kezdődik, és nem úgy kell elképzelni, hogy egyből 2 számmal nagyobb melltartót kell venned, csak kicsit megduzzadnak maximum. A terhességi tünetek később jelentkeznek, a kimaradó menzeszig nincsenek nagyon jelek.

Van, aki érzi a beágyazódást (görcs, szúró fájdalom, enyhe vérzés), de legtöbben nem veszik észre.

2014. jún. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazán örülök, hogy válaszoltál, legalább tudom mennyire félreszámoltam a dolgokat. Én abból indultam ki, hogy ismerőseim, akik nem gyógyszerre vagy óvszerrel védekeznek, azoktól hallottam, hogy menszesz után 5-10 napig nem lehet teherbe esni.

Ezek szerint a ciklus 10 és 14. napja volt. Egy hét múlva minden kiderül. Van miért izgulni :-)

2014. jún. 2. 19:03
 5/5 anonim ***** válasza:

"Menszesz után 5-10 napig nem lehet teherbe esni"


Mondd meg nekik, hogy DEHOGYNEM!

2014. jún. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!