Jogosult leszek gyedre?

Figyelt kérdés

most január 1.-től van új munkahelyem, június 30.-án jár le a szerződésem. augusztus elejére vagyok kiírva!


mostani munkahelyem előtt 6 év folyamatos munkaviszonyom volt.

jogosult leszek-e gyedre így, hogy lejár szülés előtt a szerződésem? és ha igen, akkor mi lesz az alapja?


másik kérdésem, hogy ha úgy alakul, hogy el kell mennem tp-re, akkor nem lesz meg a 180nap bérezett napom, akkor mi lesz a gyed alapja? már ha jár :S



2016. jan. 24. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem hosszabbítanak szerződést, akkor annyit tudsz tenni, hogy elmész álláskeresési támogatásra, neked megjár a 90 nap és onnan mész csedre, majd gyedre. Ebben az esetben a minimálbér lesz az alap.
2016. jan. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

munkanélkülire biztos nem megyek... sokkal több a fizetésem minimálbérnél, nem szeretnék kiszúrni magammal.


de miért nem lesz jó így? elméletileg a munkaviszony megszűnése után 40 napig lehet igényelni a csedet, én meg júli 10.-e körül tudnám igényelni. tehát 10 nappal a megszűnés után. ez így nem jó?

2016. jan. 24. 21:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, a csedet igényelheted így, ekkor ha jól tudom a tényleges bér lesz az alap, ha nem lesz 180 bérezett napod v. 120. De a gyed már nem járna, mert a csedet a biztosítás megszűnése után igényeled (42 napon belül), tehát a csed jogosultság nem a biztosítási jogviszony alatt keletkezett. Tehát gyed esetében el kell majd menj álláskeresésire és úgy kell megigényelni, aminek az alapja a minimálbér lesz.
2016. jan. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

és ha hosszabbítanak mondjuk 3 hónapra, tehát a csedet élő munkaviszony alatt igénylem, akkor sem jár így a gyed?


megfűzöm a főnököt, hogy írjon majd még egy szerződést, de szerintem a félévesbe már nem fog belemenni :(

2016. jan. 24. 21:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, ha hosszabbítanak, akkor a gyedet a fizetésedből számolják, mivel a csed jogosultság a biztosítási jogviszony alatt keletkezett.

Viszont, ha nem hosszabbítják meg majd azt a szerződést sem 3 v. 6 hónap után, akkor az ellátásokat passzív jogon kapod, ami azt jelenti, hogy egy következő babánál újból kell a 365 biztosított nap. Vagyis, amikor a most születendő babád 1 éves lesz és újból teherbe esel, akkor nem fog járni csed és gyed, ha nem lesz munkaviszonyod fenntartva gyed alatt. Ezt csak érdekességképp írtam.

2016. jan. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi :) tehát akkor az a lényeg, hogy szülés után szűnjön meg a szerződésem :) fogok beszélni a főnökömmel, egyébként is nagyon rendes, terhesen átvett, azért is a fél éves szerződés, csak most esett le, hogy ez így lehet nem jó.


igen, azt tudom, hogy passzív jogon mi van, "utolsó" gyerkek, szóval ez már nem gáz :D

2016. jan. 24. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!