Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Üdv fiatal házasok vagyunk,...

Üdv fiatal házasok vagyunk, júniusra várjuk első gyermekünket. Milyen támogatásokat lehet igényelni, és melyiket hol, milyen sorrendben és határidőkkel? Illetve a táppénz és a szülési szabadság a támogatásokon kívül is jár?

Figyelt kérdés
Mikor kell táppénzre-szülési szabadságra menni? 100ezer forintos nettó bérrel milyen összegekre számíthatunk a következő 1 évben?
2016. jan. 26. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
18%

Na tessék, újabb potyogtató, aki tartja a markát.

Mi van, most jutott az eszetekbe, hogy a gyerek pénzbe kerül?

2016. jan. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt itt nagyon hosszú lenne leírni, olvass utána: [link]


[link]


Gyermek születése után jár egyszeri anyasági támogatás is 64.125 Ft, ezt régen kelengyepénznek hívták : [link]


A régi Tgyás, most csecsemőgondozási díj kb. fél évig jár, utána másfél évig a GYED, mivel a GYED a gyermek 2 éves koráig jár csak.

Ez után GYES-t kapsz még 3 éves koráig, de az már egységesen kb. 25 ezer forint mindenkinek. Ha visszamész dolgozni és bölcsibe adod a kicsit, a fizud mellé a GYES-t ugyanúgy megkapod.

2016. jan. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első válaszoló, te egy borzasztóan primitív és irigy nő lehetsz. Mi bajod van? Nem jön össze a baba? Vagy miért szólsz be?
2016. jan. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az lemaradt, hogy bár önkormányzata válogatja, de sok helyen a baba születése után adnak kb. 10-15 ezer forintot, csak a lakcímkártyát és a születési anyakönyvit kell bemutatni. Érdemes utána érdeklődni.
2016. jan. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítő szándékú kommenteket!Kedves első hozzászóló!Mindketten dolgozunk én is a párom is 27 évesen eddig nem vettem igénybe semmilyen állam nyújtotta támogatást ha jár miért ne vehetném igénybe,am meg a negativitásod nem okoz csorbát boldogságunkon.
2016. jan. 26. 12:47
 6/7 anonim ***** válasza:

átküldök priviben a támogatásokról egy összefoglalót, amit nemrég gyűjtöttem, 2016-os infókkal:)


Kérdező, én mindig azt szoktam mondani a kötekedőknek, hogy a fiatal házasok vagyunk azt jelenti, hogy a házasságunk a fiatal,nem pedig mi:)) veletek egyidősek vagyunk:)


33hkm

2016. jan. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm előre is e-mail: kovacsgp88@gmail.com
2016. jan. 29. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!