Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikortól érdemes igénybe...

Mikortól érdemes igénybe venni a CSED-et?

Figyelt kérdés

Február 19.re vagyok kiírva, ma szerettem volna a dokitól igazolást kérni a CSED igényléshez, de azt mondta, hogy ráérek a szüléstől igénybe venni, addig jobb nekem táppénzen.

144.500Ft a bruttóm, így a CSED szerintem magasabb, mint a tp. Rosszul gondolom? Illetve nem szeretnék szülés után a munkáltatóhoz rohangálni ügyintézni, így mindenképpen előbb el szeretném intézni.

Jövőhéten kedden megyek hozzá újra, akkor mindenképpen elhozom az igazolást. Jól teszem?


2016. jan. 26. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:
A csed mindenképpen magasabb, mint a táppénz. Az orvosnak meg semmi köze hozzá, hogy te mikortól szeretnél csed-re menni.
2016. jan. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyrészt az orvosnak semmi köze hozzá, hogy mikortól szeretnél csedre menni, másrészt még igaza sincs. Tényleg azzal jársz jobban, ha korábban igényled. Viszont folyósítani ettől függetlenül csak szülés után fognak, mert kellenek majd a baba papírjai, amit utólag meg kell küldeni az oep-nek, szóval a munkahelyi ügyintézés részét nem úszod meg.
2016. jan. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Nekem folyósítottak szülés előtt (még tgyás-t), a szülés után a munkáltatómnak el kellett küldenem utólag szkennelve a születési anyakönyvi kivonatot.
2016. jan. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. jan. 27. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!