Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jól tudom? A GYES és a GYET...

Jól tudom? A GYES és a GYET nem alapja a szülés utáni juttatásoknak?

Figyelt kérdés
2016. jan. 29. 18:11
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Közalkalmazott vagyok, munkahelyem biztosította a helyem, állományban voltam, de nem dolgoztam...
2016. jan. 29. 18:30
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
Így van. Viszont ha gyeten vagy, nem dolgoztál és úgy szülsz, akkor csak gyesre leszel jogosult.
2016. jan. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha gyet mellett van munkahelyed is, akkor jár csed és gyed, akkor is ha nem dolgoztál, mivel a biztosítási jogviszonyod fennáll. Ez ugyanolyan, mint aki gyed v. gyes alatt szül úgy, hogy van munkahelye, de nem dolgozik.
2016. jan. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ja és igen, jól tudod, a gyes és gyet nem alapja a csednek és gyednek, a szerződés szerinti béred lesz az alap.
2016. jan. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves Utolsó válaszoló! Akkor, ha jól értem, a GYES is beleszámít a 356 napba, aminek meg kell lennie szülés előtt?


A GYET fizetés nélküli szabi alatt lett igényelve, megvan a munkahelyem, tartják is, de fiz. nélküli szabit kérvényeztem. s nélküli szabi alatt Így biztosan nem számít biztosítási jogalapnak, de ha GYES annak számít (az nem fizetés nélküli szabi alatt volt) akkor meglenne a 365 biztosított napom és járna a CSED és a GYED is nem csak a gyes és a családi....

2016. jan. 29. 21:24
 6/17 anonim ***** válasza:
Én meg úgy tudom, hogy a gyet nem egészen olyan jogviszony mint a gyed/gyes. A napokban volt itt egy hasonló kérdés, ahol ugyanezt írták, és hogy így csak gyesre jogosult. Mert a gyet nem igazi jogviszony, mégha meg is van a munkahely.
2016. jan. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A 365 nap egy dolog, abba a gyesen töltött időszak beleszámít. Viszont a másik feltétel, hogy a szüléskor is kell élő munkaviszonynak lennie. Igaz, hogy neked megvan, de fizetés nélküli szabadságon vagy, emiatt nem minősül biztosított jogviszonynak. Szóval az a része nem timmel nálad.
2016. jan. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ez a része nem volt világos!

Ha nem gond neked, kérdeznék még, hátha tudsz segíteni (eddig Te vagy az egyetlen)


Bejelenthetne a férjem a saját vállalkozásunkba, így, hogy fizetés nélküli szabin vagyok a munkahelyemen?

Változtatna valamit (már ha járható jogilag ez az út)

Nem dőlünk a kardunkba, ha csak a gyes marad, de ha jár valami mégis akkor azt szeretném kihasználni....és nem bent hagyni...

2016. jan. 29. 22:24
 9/17 A kérdező kommentje:

...maradt még pár nap szabim is a munkahelyemen...10 nap -körül...A barátnőm azt mondta, hogy ő úgy tudja, hogy akár egy nap norm. szabival is kiváltható lenne ez a helyzet...

Nekem ez nagyon kusza...

2016. jan. 29. 22:28
 10/17 anonim ***** válasza:

A barátnőd szerintem arra gondolt, hogy kiveszel pár nap szabit, majd táppénzre mész. De ez csak a gyed-gyesre igaz, a gyet esetében max heti 30 órában lehet dolgozni. Ha neked 8 órás munkaviszony van, már nem kivitelezhető.

Sajnálom, de ezzel én sem vagyok tisztában. Más esetben simán lehet, hogy bejelentenek máshova, mg gyed alatt is, de hogy gyetnél ez hogy lehetséges, azt nem tudom.

2016. jan. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!