Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kérdésem a bent maradt,...

Kérdésem a bent maradt, kifizetett szabadság, bérszámfejtés körébe tartozik?

Figyelt kérdés

A következő a problémám, kérlek segítsetek:

2014 májusában szültem, otthon voltam ez év január 10-ig.

2016 január 11-én kezdtem újra dolgozni, hat órában, bruttó 420.000 HUFért.

Ezelőtti, 8 órás munkabérem 530.000 bruttó volt havonta.

Volt bent még a gyeden felhalmozódott 10 nap szabim, ami elkezdett ketyegni December utolsó hetében. Így December végén kaptam 5 napnyi fizetést a régi munkabéremmel természetesen. A maradék 5 nap pedig január első hetében ketyegett, mert utána jöttem vissza dolgozni.

Úgy kalkuláltam, hogy az 5 nap szabit régi munkabéremmel megkapom,ahogy December végén is, plusz a 15 napnyi fizut a hat órás munkabéremmel kalkulálva. A bérszámfejtő papíron látom is az 5 nap szabadság, 15 nap ledolgozott részt, de ugyanannyit kaptam, mint ha 20 napot dolgoztam volna végig hat órában, azaz 289300 hufotm (adókedvezménnyel).

Kérdésem, hogy jogos, hogy hat órában számolta el a régi szabiaimat is, vagy elnézte?


2016. febr. 4. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy mikortól írtad alá, hogy 6 órában dolgozol, vagyis mikortól él a szerződés-módosításod, mert ha az már jan. 1-től akkor sajnos jogos.
2016. febr. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem írtunk szerződés módosítást.
2016. febr. 5. 13:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor mi alapján foglalkoztat most 6 órában kevesebb munkabérért? Egyébként ha nincs szerződés módosítás, akkor ugyanúgy a 8 órás béreddel kellett volna számfejtenie a szabikat.
2016. febr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!