Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes mellett mennyi túlóra...

Gyes mellett mennyi túlóra megengedett? Egyáltalán szabad túlórázni?

Figyelt kérdés
2 éves kisfiam mellől visszavárnak a munkahelyemre.Cukrászként dolgoznék,viszont ha vissza is megyek,nagyon valaószínű higy egyedül maradnék munkaerő-mint amikir terhes voltam,akkor is csak 2 tanuló volt mellettem...12 órázás szinte minden nap...Egyáltalán ti visszamennétek 12 órába dolgozni,reggeltől estig ilyen "kicsi" gyerektől?Párom is sokat dolgozik,neki a műhely is itt van a munkahekye mellet,csak a párom anyjával lenne akkor szinte egész nap...
2016. febr. 5. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Folyamatos 12 órába biztos, hogy nem, főleg, hogy gondolom sokszor hétvégén is ez lenne. Ez még egy nagyobb gyerkőcnek is sok. Arról nem is beszélve, hogy a párod se tudna többet lenni a gyerekkel.
2016. febr. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha lehet nem mennék 12 órázni kicsi gyerek mellett, főleg minden nap.
2016. febr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem dolgoznék 12 órában, alapból sem. Nem lehet túlórázni, amíg a gyerek be nem tölti a 3. évét. Én gyed mellettem dolgozok, onnan tudom, hogy akartak túlórázni, de lefújták, mert a legkisebbem még nincs 3 éves.

Nem túlórázhatsz és nem dolgozhatsz éjszaka 3 év alatti gyerek mellett.

2016. febr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sem túlórázni, se éjszaka dolgozni nem lehet a gyerek 3 éves koráig, tiltja a Munka Törvénykönyve.
2016. febr. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó túlórázni lehet, ha a munkavállaló is hozzájárul, csak éjszakai munkára nem lehet beosztani
2016. febr. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem, lehet már akkor sem, ha a munkavállaló hozzájárul. Én akartam és a főnök így sem engedte meg, mivel el sem rendelhetik a túlórát annak, aki gyed, gyes mellett dolgozik. Valami változás volt megint a munka törvénykönyvében. Nálam ez friss dolog, mert dec. közepén mentem vissza dolgozni, tehát tuti így van és nagy multicégnek dolgozok, akik minden szabályt betartanak.
2016. febr. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!