Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A bölcsőde kéri a NETTÓ...

A bölcsőde kéri a NETTÓ jövedelmünket, de belezavarodtam, hogy mi számít bele?

Figyelt kérdés

A férjem szerint a családi pótlék is, ebben nem vagyok biztos.

Illetve én max. GYED-et kapok, de a munkahelyem automatikusan levon belőle az önkéntes magánnyugdíjpénztári tagdíjra. Ezzel csökkentve számoljak, vagy enélkül?


Ma szóltak, hogy holnapra kell, úgyhogy próbálom összevakarni, hogy mi számít bele nettó jövedelembe és mi nem.

(A férjem fizetése ugye egyszerűbb, ott csak a szokásos járulékokat, adókat vonják.)


2016. febr. 18. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jovedelem:

-munkabér, tappenz, gyes, gyed, csed, ápolási díj, nyugdíj, családi pótlék, gyermektartasdij

2016. febr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minden amit megkapsz a bankszámládra/számlátokra, nyugdíjpénztárba, egészség pénztárba, kézbe vagy mint erzsébetutalványként illetve SZÉP kártyára ÉS nem fizetsz/fizettek később már utána külön adót és járulékot. (Utóbbi ugye vállalkozóknál lényeges!)
2016. febr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pardon: a magánnyugdíjt, erzsébetet és szép kártyát akkor nem kéne beleszámolni, ha azok úgynevezett béren kívüli juttatásként kapod, de mivel nálad a fizudból/GYEDedből vonják azt kvázi te fizeted, nem munkáltatói hozzájárulás, tehát szerintem beleszámít.
2016. febr. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, a magánnyugdíj aktív munkavállalóként úgy nézett ki, hogy a bérem X%-át vonták, plusz a munkáltató hozzátett egy fix összeget.

Most az alap 5e-t vonják, a munkáltató jelenleg nem tesz hozzá.


Házasok vagyunk egy gyerekkel, tehát a férjem munkabére, az én GYED-em, a családi adókedvezmény és a családi pótlék a bevételünk. Akkor ezeket mind adjam össze.

Az étkezési ingyenességhez mennyi az egy főre eső korlát, ezt tudja valaki? (Emiatt kell leadni a jövedelmeket.)

2016. febr. 18. 20:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Nettó 95 ezer körüli összeg
2016. febr. 19. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!