Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen esetben igényelheti...

Ria1104 kérdése:

Milyen esetben igényelheti apa a GYED Extrát?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy én csak GYESre vagyok jogosult, azt kapom is. A lányom elmúlt fél éves és szeretnénk ha apa igényelné a GYEDet. Nekem nincs munkahelyem és nem is mennék vissza dolgozni egyenlőre, ez ebben a formában megoldható? És emellett szedhetem tovább a GYESt?

2016. márc. 4. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem.Egy gyerek után,csak egy ellátásra jogosult a család.2 lehetőség van.Vagy te kapod továbbra is a gyest,vagy apuka elmehet gyedre,és mellette dolgozhat tovább,úgy hogy te közben otthon vagy.Viszont,ha ezt választjátok,akkor neked fizetned kell magad után a tb-t.
2016. márc. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Apa igényelheti a gyedet, de neked le kell mondanod a gyest. Egy gyerekre nem kaphattok 2 támogatást. Aztán a NAV-nál tudsz kérni csekket a TB fizetéshez.
2016. márc. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy irják. Én bár lehet gyedet kapok majd de amint lehet (akkor már fél évtöl jár apának a gyed extra fizetés nélküli hatvan nap nélkül?),párom át id veszi a gyed extrát,mert mif én kapnék kb 50gyedet,ö max gyedes lenne.
2016. márc. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi a válaszokat, akkor apa gyed én meg lemondom az óriás gyesemet :)
2016. márc. 4. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!