Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha visszamegyek dolgozni, az...

Ha visszamegyek dolgozni, az 1-1,5 éves gyerekemet pedig bölcsődében helyezem el, akkor tényleg le kell mondanom a GYED-et?

Figyelt kérdés

2016. márc. 9. 21:21
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

... és később táppénzre jövök pl. mert újra terhes leszek, de nem veszem ki a bölcsiből a nagyobbat, aki még nincs 2 éves pl.

... vagy nem vesz vissza/elküld a munkáltatóm, de nem veszem ki a bölcsiből

2016. márc. 9. 21:25
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem, nem kell. Már a gyerek 6 hónapos korától lehet gyed mellett dolgozni. Ki mondta, hogy le kell mondani a gyedet?Hülyeség, nem kell.
2016. márc. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

[link]


itt olvastam most, hogy ha felveszik bölcsibe, de valamilyen okból mégsem dolgozik az anya (mert pl. nem tud - tehát otthon van), a gyerek meg marad a bölcsiben, akkor a gyed már nem jár.

2016. márc. 9. 21:28
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha nem dolgozol és még jár a gyed, akkor kiveszed, ennyi. Jogos.
2016. márc. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
De pont azt olvastam máshol meg, hogy a már beszoktatott gyereket nem szabad kivenni. nem is szokták elküldeni sem, ha pl. jönne a tesó. Ezért nézek most, hogy ha valaki veszélyeztett terhes lesz, nem dolgozhat - és így a gyerek ellátása is jobb a bölcsődében - akkor vissza kell adja a GYED-et? Fura.
2016. márc. 9. 21:47
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyu, nem dolgozol, otthon vagy, még gyedet is kapsz érte, a gyerek meg bölcsibe, te meg otthon lébecolsz és a táppénz mellé még gyedet is kapsz, mikor a gyerek, aki után kapod bölcsiben van. Ergo, a bölcsödének kellene utalni akkor a gyedet, nem?

Ha dolgozol, az más, mert azért van bölcsiben, mert dolgozol, nem azért mert másik terhesség miatt otthon vagy.

2016. márc. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem tök jogos, hogyha otthon van az anyuka, (mindegy milyen okból) akkor a gyerek ne legyen bölcsibe... Még ha be is szokott már. A bölcsöde a dolgozó szülők gyermekeinek van, nem azért, hogy anyuka jól ellébecoljon egyedül otthon, és még gyedet is kapjon mindezért.
2016. márc. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hát hogy jogos, vagy nem, azt nem tudom, de ezt nem tudtam. Vajon a magánbölcsikkel mi a helyzet ilyenkor?

A GYED fedezi, akkor ha oda megy át a GYED egy része, akkor is beleszólhatnak?


(Megjegyzem amúgy, mielőtt nekem estek, hogy csak az egyszerűség kedvéért beszélek E/1-ben, én visszamentem anno dolgozni 5 hónapra a következő szülésig és a harmadiknál is így tervezem - de ha kiírtak volna táppénzre akkor a terhesség miatt, tuti nme mondtam volna le a GYED-et, nem is tudtam erről, nem is ellenőrizte ezt senki...)

2016. márc. 10. 06:22
 9/15 A kérdező kommentje:

mondjuk olyan volt, hogy kaptam a GYED-et és előbb igénybe vettem a következő CSED-et egy héttel. Akkor erre az 1 hétre le kell mondani a GYED-et?

Na persze.

2016. márc. 10. 06:24
 10/15 A kérdező kommentje:

Vagy a másik gyerek születése miatt akkor ki kell venni a nagyobbat a bölcsiből - vagy lemondani mégis a GYED-et mert megszületett a tesó és azzal otthon vannak? Tuti ilyet senki nem csinált, főleg nem az első hónapokban, ha nem a bölcsi mondta fel az ellátást.

Ahova meg beveszik a nagyobbat bölcsibe, onnan nem is igazán szokták már elküldeni. A GYED extrával meg kettő gyerekre is jár duplán is a GYED. Megnézem azt, aki baba mellett kivette a tesót a bölcsiből, vagy nem és ezért lemondta az utána kapott GYED-et. Na mindegy.

2016. márc. 10. 06:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!