Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha visszamegyek dolgozni, az...

Ha visszamegyek dolgozni, az 1-1,5 éves gyerekemet pedig bölcsődében helyezem el, akkor tényleg le kell mondanom a GYED-et?

Figyelt kérdés

2016. márc. 9. 21:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom honnan szeded, hogy nem is szokták elküldeni. A bölcsödébe nem szeretik, ha úgy jár a gyerek, hogy szülő otthon van, ki is tehetik, főleg ha teltház van, és lenne a helyére más jelentkező, akinek tényleg munka miatt kell az elhelyezés. Ha van hely, akkor lehet maradhat, ez intézménytől függ.

De azért a bölcsi nem olyan rózsás hely, hogyha már beszokott a gyerek, akkor már az a jobb neki, ha ott marad. Attól még örülni fog, hogy inkább az anyjával lehet otthon. Nekem van ismerőseim között bölcsis gyerek, és ugyan megszokták a bölcsit, de örülnek, ha nem kell menniük. Még az ovi is ilyen eleinte. Az én fiam is az első évben (pedig akkor már idősebb volt, nem bölcsis korú), tetszett neki az vi, szerette, de mikor szünetek voltak, nagyon nehezen ment újra, mert jó volt neki itthon is. Szóval most pár hónap alatt nem fog annyira beszokni, hogy lelki törés legyen neki, hogy már nem jár.

Nem kell ezt túlragozni. Ha otthon maradsz, akkor kiveszed a bölcsiből és kész, vagy pedig ha annyira bölcsiztetni akarod, lemondod a gyeded. Meg egyáltalán megbeszéled a bölcsivel, hogy maradhat-e úgy, hogy te mégsem dolgozol.

2016. márc. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Megnézem azt, aki baba mellett kivette a tesót a bölcsiből, vagy nem és ezért lemondta az utána kapott GYED-et. Na mindegy."


Szerintem ilyen nem sűrűn van, már csak azért sem, mert néhány hónapra nem mennek vissza dolgozni, ha úgy is rövidesen újabb babát akarnak (max ha terven felül jön a következő baba, de általában tervezik), inkább otthon vannak a gyerekkel. Kivesznek pár nap szabit, és máris mehetnek táppénzre az újabb terhességgel.


De ha mégis bölcsizett a gyerek, akkor szerintem igen, van aki kiveszi onnan a nagyobbat. Nem mindenki úgy áll hozzá, hogy jaj de jó, hogy le tudtam passzolni valahova a másikat, így csak eggyel van dolgom. Annak tudatában kell gyereket vállalni, hogy mit bírunk el, ha gondot jelent 2 kicsi egyidejű ellátása, akkor el kellene tolni a tesó érkezését. A bölcsödének nem az a feladata, hogy az ilyesfajta gondokat megkönnyítse.

2016. márc. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha mész vissza melózni már fél éves korától,akkor gyedet kapsz és fizetést,a gyerek bölcsibe.A helyeket időileg úgy teszik össze,hogy aki jelentkezik,be is férjen és maradjon.Én lányomnél pl bementem bölcsibe kb novemberben,hogy szeretnék munkát keresni,ha találok jöhetne-e.Mondták ha találok munkát,megoldják.De kértek egy időt,mikortól kellene fixen a hely.Kaptam egy helyről szándéknyilatkozatot,elkezdtük bezsoktatást. Fel se vettek,de amúgy mire az kezdödött volna,pont aznap felvettek egy másik helyre.Októberben kezdte az ovit,mindig beteg volt. Engem ki is rúgtam. Most hétfőn ment újra,2 hónaap itthon lét és 3 elhalastott orrmandula műtét után.Hó végefelé lesz új melóm,addig itthon vagyok.

Kistesó októberben érkezik,ő vele ha tudok,gyeden leszek fél évet,utána párom megy el gyedre és mellette dolgozik majd. Én fizetem a tb-met és itthon leszek a kicsivel.

Olyan esetben,ha nem dolgozol,átirányítanak a családi napközikbe inkább egyébként,hogy oda vidd.

2016. márc. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Megnézem azt, aki baba mellett kivette a tesót a bölcsiből"


Pedig a legtöbben kiveszik, akik tehetik, hogy ne vigyen haza minden bacit a picinek a nagy tesó ...


Én sem értem, hogy miért nem akarod kivenni, ha otthon vagy??? Minden reggel elviszed, aztán otthon "punnyadsz", majd amikor kedved van, elindulsz érte, és hazaviszed???

A bölcsit a dolgozó szülők gyerekeinek találták ki.


Keress egy családi napközit, ott vannak "bérletek" olcsóbban, és te határozod meg, mikor viszed (hozzáteszem ez a lehető legrosszabb egy kicsinek).

2016. márc. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hát most lehet megkövezni engem akkor.......A nagy nagy csoportos,ovis,a kicsit novemberben irattam bölcsibe,mert úgy volt,márciusban megyek vissza a munkahelyemre.....Most lesz két éves,szóval addig gyeden is vagyok közben...hoppá....baromi nehezen ment a beszoktatás,de végül meg annyira megszerette a gyerekeket a bölcsiben,hogy most meg azé sír,ha ő lebetegszigés nem mehet,miközben látja,hogy a nővérét visszük mégis az oviba.....Közben kiderült,hogy terhes vagyok a harmadikkal....veszélyeztetett,mert véreztem az elején,így mi megbeszéltük a párommal,hogy mivel annyira szereti a gyerek a bölcsit,nem vesszük ki...Megjegyezném persze,hogy ha például a nagynak szünete van,akkor a picit sem viszem,vagy szoktunk hétköznap is ilyen csajos napokat tartani,és akkor sem mennek,és nem,nem itthon henyélnek,míg ők oda vannak,mindig kell intézni valamit,van hogy én is egész nap nem vagyok itthon,vagy ha igen,van itthon mit csinálni.....
2016. márc. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!