Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szeptember végén lejár a...

Szeptember végén lejár a szerződésem, és 8 hetes terhes vagyok; GYES, TGYÁS, mi fog nekem járni?

Figyelt kérdés
Ha fizetem a tb-t magam után, akkor biztosított leszek. Mit igényelhetek a szülésig, és utána?
2015. aug. 1. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
ha meg van a 2 éven belüli 365 biztosítotti napod és biztosított leszel, akkor CSED (=TGYÁS), GYED, GYES, egyszeri anyasági támogatás, családi pótlék és családi adókedvezmény fog járni.
2015. aug. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nem leszel biztosított, csak eü ellátásra jogosult.

Ha jogosult vagy álláskeresésire, azzal lehet játszani, hogy a szüléskor járjon, így kaphatsz pénzbeli ellátást.

2015. aug. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A magad által fizetett tb-vel nem vagy biztosított, csak egészségügyi ellátásra jogosult. Így csak az alanyi jogon járó gyest fogod kapni.

Ha van elég biztosított időd, akkor ha a szülés várható ideje környékén bejelentkezel álláskeresési járadékra, akkor kaphatsz csedet és gyedet, de csak akkor ha folyósítanak is járadékot. Ha csak be vagy regisztrálva, az nem ér semmit. Szülésig nem tudsz igényelni semmit, mivel nem lesz munkahelyed, így táppénzt sem kaphatsz.

2015. aug. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Nézz utána mi van ha táppénz alatt szűnik meg a szerződésed. Mert ha ez esetben maradhatsz az OEP-nél táppénzen, akkor ha szeptemberben kiíratod magad, biztosított maradsz és kapsz ellátást szülés után.


De nem vagyok ebben biztos, csak gondolom, abból, hogy akinek TGYÁS, GYED alatt szűnik meg a szerződése az is kapja az ellátást továbbra is, ugyanúgy.


Inkább kérdezz meg erről egy könyvelőt.

2015. aug. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nincs passzív táppénz, több éve megszűnt. Ha megszűnik a jogviszonya, megszűnik a tp-jogosultsága is.
2015. aug. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen? Hát akkor ez nem játszik sajnos.


Köszi, nem tudtam.

2015. aug. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!