Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ebben az esetben jogosult...

Ebben az esetben jogosult leszek CSED-re, illetve GYED-re?

Figyelt kérdés

Augusztusra várom a babát, jelenleg munkanélkülin vagyok.


Április 1-től újra munkaviszonyban leszek a szülésig.


2015. márciustól 18-tól 2016. február 29-ig szólt a munkaviszonyom.


Így, hogy most van 1 hónap munkanélküliség, mire leszek jogosult?

(Mert nem igazán tudtam kiigazodni.)



2016. márc. 22. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki jelent be 5 hónapos terhesen, de NAV ellenőrzésre számíthat.

Papír szerint igen, jogosult leszel, és csak az új munkahelyen kapott béredből számolják majd a csedet/gyedet.

2016. márc. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

hú, ebből nem igazán tudom kibogózni, hogy jogosult vagy-e rá, pont azt nem írtad szerintem :D


lényeg, hogy szülést megelőző 2 évben meglegyen a 365 nap biztosított napod (ergo, hogy dolgozzál), illetve a szülés pillanatában is biztosított kell legyél (tehát vagy munkanélküli ellátásban kell részesülnöd, vagy munkahelyednek kell egyen)


ha ezek megvannak, akkor jogosult leszel. viszont neked 30 nap tényleges jövedelem lesz a csed, gyed alapja, szóval sokat számít, hogy mennyit keresel majd ebben a pár hónapban

2016. márc. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ugyanoda vesznek vissza, ahol voltam, és ugyanannyiért, mint ezelőtt. Csak a megszakítás miatt vagyok bizonytalan, hogy ez befolyásolja-e a dolgokat.

A 365 napom megvan, csak volt tavaly 18 nap megszakítás, meg most 31.

2016. márc. 22. 14:19
 4/9 anonim ***** válasza:

"hú, ebből nem igazán tudom kibogózni, hogy jogosult vagy-e rá, pont azt nem írtad szerintem :D "


Mindent leírt, csak össze kell számolni a hónapokat....


Kérdező! Igen, jogosult leszel cseddre, gyedre, és az új munkahelyeden a szerződés szerinti béred lesz az alap.

2016. márc. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. márc. 22. 14:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, jogosult leszel.

Bár azért az érdekes, hogy lejárt a szerződésed, nem hosszabbítottak, majd 30 nap után mégis kitalálták, hogy szükség van rád... De ez csak a magánvéleményem.


Papír szerint jogosult leszel, hisz nem folyamatos munkaviszony kell, hanem szülést megelőző 2 évben 365 nap biztosítási jogviszony.

2016. márc. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megbeszéltük, hogy visszavesznek, csak közvetìtő által vagyok, és így volt a szerzödés, hogy 1 hónapra szünetel.
2016. márc. 22. 14:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Jár,hogyne. Két éven belül kell meglennie 365 napnak,mindegy milyen elosztással.A lényeg,szülés napján legyél biztosított. De ha munkanéküli központba vagy bejelentkezve akkor,és megvan az 1 éved,akkor is járna,csak akkor minimélbér alapján. Én nekem 2015.márc 9 - 2016.febr 15 volt munkám,majd nemsoká megyek megint máshová,jelenleg vagyok 11hetes. Miért kéne ellenőrizni a céget,aki kismamát alkalmaz? NEm tiltott...
2016. márc. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok, bocsánat, tényleg félreolvastam z évszámokat, az zavart be :)


igen, jogosult leszel! viszont hiába ugyan oda vesznek vissza, 30 napnál hosszabb megszakítás lesz benne és már nem lesz meg a 180 nap szülésig, így akkor is csak 30 nap lesz az alap, na fél évet néznek! ez azért lehet fontos, mert ugye ilyenkor nem veszik figyelembe a plusz juttatásokat ami emelhet a gyeden.


és még ugye a tp lehet érdekes, ugyancsak mert megszakadt, így megint csak annyit lehetsz tp-en amennyit ledolgozol ezután :(

mindenesetre járnak a juttatások! :)

2016. márc. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!