Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen támogatásokra vagyok...

Milyen támogatásokra vagyok jogosult? (illetve ezek mennyiben változnak ha egyedülálló vagy ha házas vagyok)

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok eddig két aktiv felevem van plussz mellette dolgozom de csak heti 4 oraban vagyok bejelentve minimalis osszegre .

2016. márc. 7. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ellátás nem függ a családi kapcsolattól. Ha egyedülálló vagy, akkor gyerektartást kérhetsz apukától, és kb 1000 Ft-tal több a családi pótlék.


Igényelhetsz diplomás gyedet, ami a gyerek születésétől 1 éves koráig jár.

VAgy a 4 órás munkaviszonyod után csedet/gyedet, ha jogosult vagy, de gyanítom az kb a gyessel egyezik meg (vagy kevesebb).

2016. márc. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
diplomás gyedre, csedre is, családi pótlékra gyesre majd alanyi jogon, érvényesítheted az adókedvezményt már a magzat 91. napos korától továbbá jár a egyszeri anyasági támogatás. házasság, ilyesmi lényegtelen.
2016. márc. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló jól összefoglalta a lehetőségeid. Annyit viszont megjegyeznék, mert lehet, hogy ez nem tiszta, hogy attól, hogy mondjuk nem vagytok házasok a pároddal, még nem vagy egyedülálló. Ha együtt éltek (teljesen mindegy, hogy hivatalosan, vagy csak úgy) és közös háztartásban nevelitek a gyereket, akkor nem vagy egyedülálló.
2016. márc. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!