Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A GYES alatt töltött idő a...

A GYES alatt töltött idő a második gyermek után járó TGYÁS-ba, GYED-be?

Figyelt kérdés
Én voltam GYED-en egy éves koráig, aztán fizetés nélküli szabin vagyok (én fizetem magam utána tb-t), apa van gyeden, dolgozik mellette de én vok itthon a lányommal. Ha majd már a gyes jár és azt én kapom, a következő babánál a beleszámít a biztosítási időbe?
2016. márc. 22. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
nem számít bele
2016. márc. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem, íg a következő babánál nincs mibe beleszámítani, hiszen nem vagy biztosított, nem lesz meg az 1 éved
2016. márc. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mert én úgy tudtam, hogy ha van alatta munkaviszony,(nekem megmaradt, csak ugye fizetés nélküli szabin vagyok), akkor beleszámít.
2016. márc. 22. 21:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

ez nem éppen így van. ha ápolási, gyed/csed/gyes vagy katonaság miatt vagy fizetés nélküli szabin, tehát kapsz egy másik fajta ellátást/segélyt, ami a fizetésed pótolja és vonnak belőle, akkor vagy biztosított.


de te ezt átadtad a férjednek, te most csak lógsz a levegőben, fizeted is magad után a tb-t, mert valójában nincs mögötted valós biztosítás.

ha visszamész dolgozni, legalább papíron és szülés előtti 2 évben meglesz az 1 év munkaviszonyod (ebbe beleszámít az 1 év amit cseden, gyeden töltöttél), akkor járni fog, ha kifutsz ebből, akkor csak gyes fog járni.


pont ezért mondják amúgy ezt az apa gyeden dolgot, hogy jól gondolja át aki akar tesót is, mert így megszakad a jogosultság

2016. márc. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyesen töltött idő ha fizetés nélküli szabadságon vagy, az bele fog számítani a jogosultsági időbe, de az az 1 év, mikor apa kapja/kapta gyedet, az kiesik.
2016. márc. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!