Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Apa mehet gyedre 9 hónapos...

KCsilla84 kérdése:

Apa mehet gyedre 9 hónapos babával?

Figyelt kérdés
Jelenleg Gyesen vagyok itthon,de van egy jó lehetőség egy jól fizető 6 órás munkával,és apa szívbeteg lett szívesen itthon maradna a babával.Van munkahelye és több év jogviszonya.Megengedett ez,hogy én lemondok gyesről ő meg gyedre megy?

2016. ápr. 6. 08:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Hány éves a gyermek? Mert ha elmúlt 2, akkor már nem igényelhető rá gyed. De szerintem hivatalos szervnél kérdezzétek meg, az az információ a biztos.
2016. ápr. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, most látom hogy 9 hónapos. akkor minden bizonnyal mehet gyedre.
2016. ápr. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Igen mehet, mèg annyi hogy magad után kell fizetned a tb-t ami 7000 ft.
2016. ápr. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Off! Miért kell fizetnie a tb-t ha van bejelentett munkája?
2016. ápr. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
7%
Nagyszülő nem mehet GYED-re az unokával.
2016. ápr. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Hát ez kész :D 73%-os te most ébredtél? :D
2016. ápr. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Azért jót mosolyogtam a válaszokon. Hihetetlen, hogy egy 2 soros kérdést nem tudnak egyesek értelmezni.

Persze, hogy mehet gyedre, de egyébként munka mellett is mehetne, mert már 6 hónapos kortól lehet dolgozni a gyed mellett.

És mivel dolgozni fogsz, így nem kell fizetned magad után a TB-t.

2016. ápr. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
3# vagyok. Én ugy értelmeztem hogy anyukának nincs munkahelye és ha lemond a gyesről akkor nem lesz biztositva ezért kell fizetnie a tb-t.Anyukára gondoltam a tb-nél nem apukára. Bocsi ha félre érthető volt.
2016. ápr. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"De van egy jó lehetőség egy jól fizető 6 órás munkával"


Ezt írta a kérdező :D :D

Mostmár szakadok a nevetéstől. :D

2016. ápr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
6: szerintem csak viccelődött azon, hogy a kérdező apukája menne gyedre. De szerintem ez pont nem az a szitu, hogy a nő apának szólítja a férjét, amit valóban megmosolyog az ember, hanem a gyerek apjáról mint státuszról szól a kérdés, vagyis: "Egy apa mehet gyedre?"
2016. ápr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!