Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A cafetéria belső szabályzata...

A cafetéria belső szabályzata felülírja a törvényt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt szeretném tudni, hogy melyik élvez elsőbbséget:

a cég belső cafetéria szabályzata, ami kimondja, hogy szülési szabadság idejére sem jár a cafetéria, vagy pedig az esélyegyenlőségi törvény, ami szerint

""Ezen túlmenően az egyenlő bánásmód követelménye alapján nem lehet megkülönböztetni a szülési szabadságon lévő munkavállalót más, összehasonlítható helyzetben lévő munkavállalóktól. Ebből következően a szülési szabadságon lévő munkavállaló számára nem kell biztosítani a kifejezetten munkába járáshoz kapcsolódó helyi bérletet, de például az Erzsébet-utalványt már igen." "


Hol lehet erről tájékozódni?


2016. ápr. 6. 09:19
 1/8 A kérdező kommentje:

Itt a törvény pontosan:

"Munka törvénykönyve, 2012. I. törvény, 6. fejezet:

Egyenlő bánásmód követelménye

12. § (1) A munkaviszonnyal, így különösen a munka díjazásával kapcsolatban az egyenlő bánásmód követelményét meg kell tartani. E követelmény megsértésének orvoslása nem járhat más munkavállaló jogának megsértésével vagy csorbításával.

(2) Munkabérnek minősül az (1) bekezdés alkalmazásában minden, a munkaviszony alapján közvetlenül vagy közvetve nyújtott pénzbeli és természetbeni juttatás. "

"127pr.(5) A szülési szabadság tartamát a kifejezetten munkavégzéshez kapcsolódó jogosultságot kivéve, munkában töltött időnek kell tekinteni. "

2016. ápr. 6. 09:20
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk sem jár szülési szabadságra cafeteria, de ugyanígy próbaidőre sem. Szerintem a munkáltató eldöntheti, hogy kinek akar adni cafeteriát, és kinek nem. Ahogy pl azt is eldöntheti, hogy valakinek bruttó 200 ezret fizet, van akinek 300 ezret.

Munkaszerződésedben gondolom nincs benne hogy jár-e cafeteria, csak a bruttó béred szerepel.

2016. ápr. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ!
2016. ápr. 6. 10:00
 4/8 anonim ***** válasza:
A cafetéria adható, nem kötelező. Én se kaptam, már a táppénz idejére se a szülés előtt.
2016. ápr. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is pontosan ilyen a szabályzat.

Az aktív állományban lévő dolgozók kapják, a passzívak (szülés, táppénz, fizetésnélküli stb.) nem.

Nincs ebben semmi törvénytelen.


Az ország egyik legismertebb multijánál dolgozom- hidd el, itt aztán minden hatóság mindent ellenőriz...

2016. ápr. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Én sem kaptam cafetériát sem a táppénz idejére, sem a szülési szabadság alatt. Pedig a munkahelyem nagyon figyel arra, hogy betartsák a szabályokat.
2016. ápr. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2016. ápr. 6. 14:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Elvileg kellene adniuk, de ezzel sok helyen nem foglalkoznak. Nálunk mondjuk volt ebből botrány pár hónapja, és akkor jött elő, hogy nem lehetne olyat csinálni, hogy aki szülési szabin van, az nem kap. Meg is kapta azóta mindenki.
2016. ápr. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!