Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nappali tagozatos főiskolás...

Nappali tagozatos főiskolás vagyok, és főállásban dolgozok. Mik a kilátásaim?

Figyelt kérdés

Jogi háttérre lennék kíváncsi, ha már nem fogok tudni dolgozni nagy pocakkal, de az óráimra szeretnék majd továbbra is bejárni jogosult leszek táppénzre?

Illetve ilyenkor szülés után milyen támogatás illet, mit vesznek figyelembe a munkahelyet (minimálbér) vagy a főiskolát? Melyik kedvezőbb?



2016. ápr. 7. 08:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Bár nem tudom egyébként,de logikusan ha főállásban dolgozol,az lett a táppénz alapja,arra nyilván jogosult vagy,ha dolgozol.Így az ellátásaid alapja is ez lesz,a munka után járó béred.A fősulis gyed annak jár,aki fősulira jár és nem dolgozik. Ez nekem így logikus,de biztosan jön valaki,aki tutira tudja.

Mivel tp-t a melóhelyedről kapsz majd,így nem tartanám "tisztességesnek" ,ha netán csed,gyed meg több lenne a fősuli miatt.

2016. ápr. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

minimálbér után kapsz majd csedet és gyedet. így kevesebb összeget fogsz kapni, de 1 évvel tovább...


a diplomás gyed egyik feltétele, hogy ne legyél jogosult csedre. te az vagy, így szóba se jöhet melyikkel járnál jobban ;)

suliba elméletileg nem járhatsz be ha tp-en vagy.

2016. ápr. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!