Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kicsit bonyolult a helyzetem....

Kicsit bonyolult a helyzetem. Kaphatok csedet? Gyedet?

Figyelt kérdés
2013ban kiderült, hogy babát várok, akkor még dolgoztam, de határozott idejű szerződésem lejárt december 31én. Megigényeltem a tgyást december 29én, amíg még biztosított voltam. Kaptam is rendesen gyedet is. Elkezdtem dolgozni idén január 4én, viszont most kiderült, hogy babát várok! Még gyesen vagyok és mellette dolgozom, de nem tudom, hogy fogok e kapni csedet és gyedet? Decemberre várjuk a babát, így nem lesz meg az egy év.
2016. ápr. 8. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem lesz meg az 1 év, akkor nem leszel jogosult csedre és gyedre. Ez az egyik feltétele.


Esetleg méltányossági csedet kérhetsz, ha dec. végén szülsz, és csak napok hiányoznak. De szerintem gyedet már nem fogsz kapni.

2016. ápr. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel csak passzív jogon kaptad a csedet, meg gyedet is, így az nem számít bele a biztosítási időbe, a munkaviszonyoddal meg nem lesz meg az 1 év. Max méltányosságból tudod megigényelni, de nagyon kevés esély van rá, hogy megadják. Ha csak napok hiányoznak, és alacsony a család jövedelme talán a csedet, de a gyedet már nem hiszem.
2016. ápr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A férjed is igénybe tudja venni a gyedet, ezt is vedd majd számításba.
2016. ápr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyjából erre számítottam. Valószínű akkor a párom veszi majd ígénybe a gyedet.
2016. ápr. 8. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!