Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha apa igénybe veszi a gyed...

Ha apa igénybe veszi a gyed extrát (azért ő, mert ő max-ra lenne jogosult) akkor nekem kötelező visszamenni dolgozni? Hogy van az erre vonatkozó szabály? Vagy én maradhatok fiz, nélküli szabin?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válszt

2016. ápr. 17. 14:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Úgy nem lehet, hogy te gyesen, apa meg gyeden. Amint a csed lejárta után apa megy gyedre, akkor a gyest is neki kell átvennie, azt is le kell mondanod és apa nevére megigényelni a gyed mellé.

Ha te már sem cseden, gyeden, gyesen nem leszel, akkor a munkáltató nem köteles engedélyezni a fizetés nélküli szabit. Ha engedi engedi, ha nem, akkor vagy visszamész dolgozni v. közös megegyezéssel elváltok egymástól. Ha már nem leszel semmilyen ellátáson és nem fogsz dolgozni sem, akkor a TB-t magadnak fizetni kell majd, míg nem kezdesz el dolgozni. Röviden ennyi. Ez 100%, hogy így van.

2016. ápr. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló jól írja. Csak egyikőtök kaphatja az ellátásokat, még akkor is, ha 2 gyerekről és 2 külön ellátásról beszélünk. Ha apa igényli a gyedet, akkor a gyest is neki kell a nagyobbik gyerek után, másképp nem működik. A munkahelyeddel beszéld meg, hogy hajlandóak-e fizetés nélkülin tartani, ha már nem te kapod az ellátást.
2016. ápr. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nagyon hálás vagyok, köszi szépen!

Szerintem engedni fogja a m.hely, szerencsés vagyok, mert jó a főnökségem, de remélem nem szólom el :)

Még egyszer köszönöm a sok segítséget!

2016. ápr. 17. 16:51
 14/19 anonim ***** válasza:
nálunk is engedélyezték (köztisztviselő) ilyen esetben a fizetés nélküli szabit.
2016. ápr. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

én is az vagyok, bízom benne, hogy engedik.

Amúgy azért van ez a nagy "taktikázás, mert a "naggyal" jó tgyást kaptam, meg max gyedet, de várost váltottunk, itt meg kaptam egy részmunkaidős állást, így igénybe veszem a gyed extrát, de mivel más lett a munkáltatóm, így rám nem vonatkozik a kedvezményszabály és a részmunkaidős állásomból számítják majd a csedet, az meg így elég kurta... :/

Amúgy ha a gyed extrát a munkabéremmel együtt, tehát nem megbontva utalják, a bérjegyzékemben is a végösszeg a kettő együtt, akkor sem számolják bele a gyed extrát igaz? Mert úgy jó lenne, és nem kellene trükközni...

2016. ápr. 18. 07:11
 16/19 anonim ***** válasza:
Ha együtt is kapod, a fizetési papíron külön van feltüntetve (nekem úgy volt) és semmiképp sem számítják bele a gyed összegét a következő baba születése esetén a csedbe és gyedbe, mivel a gyed egy ellátás az államtól, nem vonnak belőle TB járulékot sem.
2016. ápr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondoltam sajnos... :/

Köszi a választ!

2016. ápr. 18. 11:46
 18/19 anonim ***** válasza:

ellátás nem lehet ellátás alapja. nem gondolod komolyan, hogy a te számlakivonatod alapján számolják majd ki neked a csedet :D

csak egy megjegyzés, nem gyed extrát kapsz és a férjed se tud gyed extrát igényelni. gyed az simán, az "extra" gyerek után járó kedvezmények, jogszabályok, ellátások gyűjtőneve

2016. ápr. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
jól van, nagyon ügyes vagy...
2016. ápr. 18. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!