Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lejárt a gyed-em, visszamegyek...

Lejárt a gyed-em, visszamegyek dolgozni. A felgyülemlett szabikat köteles kiadni a munkáltatónak?

Figyelt kérdés

2 hete szóltam a főnökömnek.hogy szeretnék a GYED lejárta után visszamenni dolgozni.Azt mondta.h májustól mehetek,viszont a szabikat csak akkor adja ki(30 nap),ha lejárt a gyesem is.

Ez igy jogos lenne?


2016. ápr. 23. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem.Mikor kell kivennem a felhalmozott szabikat?

A MT úgy rendelkezik, hogy a munkába való visszatérést követő 60 napon belül meg kell kezdeni a felhalmozódott napok kivételét. Ezekre a napokra azonban úgy is szükséged lesz, hisz a gyermekedet be kell szoktatnod bölcsibe/oviba. De jó, ha tudod, hogy nem kötelező egyben kivenned az összes felhalmozott szabit, csak meg kell kezdened a kivételt. Vagyis, ha az intézménybe szoktatásra Nektek elég pl. 1 hét, akkor a fennmaradó szabit később is felhasználhatod.

2016. ápr. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Nos, elvileg jogos is lehet. Konkrétan mit mondtál neki, hogy gyes mellett akarsz dolgozni, vagy hogy megszunteted a fizetés nélküli szabadságodat? Első esetben ugyanis nem köteles kiadni a gyes lejarta elott.
2016. ápr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Ha visszamegy dolgozni, akkor megszünteti a fizetés nélküli szabadságát, nem?
2016. ápr. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Mivel már gyed és gyes mellett is lehet dolgozni, nem feltétlenül kell megszuntetni a szabadságot. Tulajdonképpen mehetne máshova is dolgozni, attól még eredeti munkahelyen továbbra is fizetesnelkulin lenne. Nekem Pl a gyes idejére anno -amikor még csak rwszmunkaidoben lehetett dolgozni mellette -külön szerződésem volt a céggel, mellette pedig továbbra is fizetesnelkulin voltam az eredeti munkakorombol.
2016. ápr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem tudtam azt,hogy a fizetés nélküli szabit nem kell megszüntetnem,ha szeretnék dolgozni gyes mellett...

Ha nem szüntetem meg a fiz. nélküli szabit,akkor a felhalmozott szabikat csak a gyes lejárta után kaphatom meg?Jól értem?De ebben az esetben jövőre több felhalmozott szabim lesz(mert ugye most nem veszem igénybe)?

2016. ápr. 24. 07:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz több, az annyi marad, hisz a gyes idejére már nem jár szabadság fizetés nélküli alatt. Ami szabid most lesz, hogy dolgozol, azokat menet közben megkapod.
2016. ápr. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De ha ugyanoda meg vissza meg kell szüntetnie, hiszen akkor hogy alkalmazná újra. Persze értelem szerűen ha máshová megy dolgozni, akkor ahonnan kapta a csedet, gyedet ott nem kell addig megszűntetni a fizu nélküli szabiját. De a kérdező ezt nem írta, tehát ő ugyanoda meg vissza ahonnan eljött, és így ha visszamegy oda akkor meg kell szűntetni a jelenlegi fizu nélküli szabiját, tehát a főnöknek ki kell adni a szabadságát.
2016. ápr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Végy nem, utolsó, ha új szerződést írnak, ami határozott időre szól. Nálam is így volt. 8 órára voltam bejelentés anno, onnan mentem el gyedre. Gyes mellett felvettek ugyanoda, csak 4 oraban, mert akkor még nem lehetett mellette teljes munkaidoben dolgozni. Nekem akkor az a szerződésem a gyes lejárati szólt. Utána kikaptam a fizetesnelkuli alatt felgyult szabadságot. Egy munkajogaszt kellene megkerdeznie, hogy pontosan hogy is tudná a legjobban megoldani, mihez van joga.
2016. ápr. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell dolgozni, minek? Legeljél, a fű ingyen van!
2016. máj. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!